پتروشیمی

مذاکره ایران و شرکت های پتروشیمی آلمانی

مدیران شرکت های بزرگ صنعت نفت و پتروشیمی ایران با مدیران دو شرکت بزرگ صنعت پتروشیمی آلمان، لینده (Linde) و بی.آ.اس.اف (BASF) به هدف جلب سرمایه گذاری و انتقال فناوری دیدار کردند و درباره آغاز دوباره همکاری ها مذاکره کردند.

به گزارش ایرنا، در میان هیات 60نفره تجاری - سیاسی آلمان که روز یکشنبه به ریاست زیگمار گابریل، قایم مقام صدراعظم این کشور و به دعوت بیژن زنگنه وزیر نفت وارد ایران شده اند، مدیران شرکت های بزرگ صنعت نفت و پتروشیمی نیز حضور داشته و مذاکره یاد شده در روز دوشنبه 29 تیرماه انجام شده است.

مهندس عباس شعری مقدم مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه شرکتهای سرمایه گذار می توانند در واحدهای پایه پتروشیمی ایران حضور داشته باشند، اظهار داشته است: این شرکتها دارنده دانش فنی تولید پلیمرها، ریفرمرها، کلدباکسها و غیره هستند.

شعری مقدم با اشاره به گفته وزیر نفت که صنعت پتروشیمی ایران قابلیت جذب ٧٠ میلیارد دلار سرمایه گذاری را دارد، تصریح کرده است: این مذاکرات برای انتقال فناوری انجام می شود ولی برای فعال بودن آنها در این بخش باید سرمایه گذاری نیز انجام دهند.

وی با بیان آنکه همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با شرکتهای آلمانی منوط به سرمایه گذاری است، گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم اکنون ١٠٠ طرح تعریف شده دارد که منتظر تأمین منابع ارزی آنهاست که این تأمین مالی می تواند با سرمایه گذاری این شرکتها در صنعت پتروشیمی ایران فراهم شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه این هیات آلمانی آشنایی کامل با صنعت نفت و پتروشیمی ایران دارند، اظهار داشته است: تحریم ها سبب کمرنگ شدن حضور شرکتهای سرمایه گذار اروپایی در صنعت پتروشیمی ایران شد.

مهندس شعری مقدم  همچنین گفته است که شرکت ملی صنایع پتروشیمی مذاکره با شرکتهای فرانسوی، هلندی را نیز در دستور کار خود دارد.

هیات اقتصادی سیاسی آلمان در سفر 3 روزه خود به تهران با مدیران عالی رتبه اقتصادی و فعالان بخش خصوصی دیدار و گفت وگو خواهند کرد.

در این سفر، ١٠ شرکت از بزرگترین شرکتهای آلمانی مانند زیمنس  به همراه رییس اتحادیه تولید کنندگان ماشین الات صنعتی و تاسیسات المان و  تعداد زیادی از شرکتهای کوچک حضور دارند.

کدهای یورومپ

مشخصات محصولات، خدمات و کلیه مواردی که شما شرکت کنندگان گرامی قصد دارید آنها را در نهمین نمایشگاه ایران پلاست عرضه کنید،  به صورت کدینگ یکپارچه‌ی "یورومپ- Euromap" در زیر آمده است.

ادامه مطلب: کدهای یورومپ

آخرین شماره ها:Latest Issues

حرکت به سوی آینده بهتر در صنعت پلاستیک


Latest Issues

برای دیدن تمامی شماره های ماهنامه به سایت "مگیران" مراجعه کنید

No. 340, Sept.. 2018

No. 339, June . 2018

No. 338, Apr. 2018

No. 337, Mar. 2018

No. 336, Jan. 2018

No. 335, Nov. 2017

No. 334, Oct. 2017

No. 333, Sept . 2017

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers