دیدار همتی با طیف گسترده ای از اقتصاددانان/تاکید بر ریزش بیشتر قیمت دلار

دیدار همتی با طیف گسترده ای از اقتصاددانان/تاکید بر ریزش بیشتر قیمت دلار

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

همتی در آغاز دومین ماه تصدی خود بر بانک مرکزی نشستی را با اقتصاددانان گوناگون از مکاتب و با دیدگاههای مختلف ارایه برگزار نمود. وی در این دیدار ریزش قیمت ارز را ناشی از ورود بانک مرکزی به بازار ارز دانسته و نسبت به ادامه این روش و در نتیجه ریزش قیمت دلار تاکید کرد. 

به گزارش صنایع پلاستیک به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در این جلسه که دیروز عصر در محل بانک مرکزی برگزار شد، ترکیبی از دیدگاه های مختلف اقتصادی در آن حضور داشتند در ابتدا رییس کل اهم اقدامات و تدابیر بانک مرکزی طی یک ماهه اخیر جهت اطلاع اساتید حاضر و کسب نظر آنها مطرح کرد.

سپس اساتید حاضر در جلسه پس از طرح موضوعاتی مختلف، ضرورت دیدگاه واحد اقتصادی و هماهنگی سیاستی را واجد اهمیت دانستند و بر یک صدایی دراقتصاد تاکید کردند.

تداوم تدبیرهای جاری برای مدیریت شبکه عرضه ارز با هدف جلوگیری از التهابات مقطعی، ضرورت ریزش نرخ ارز غیر رسمی، ورود بیشتر بانک مرکزی به بازار غیر رسمی ارز، هماهنگی سیاست های داخلی و خارجی، اهمیت سامانه نیما و ضرورت رفع مشکلات ان و هدفمند کردن تخصیص ارز برای واردات بررسی صادرات غیر نفتی و آثار انتظاری آن و ضروت تقویت ذخایر ارزی از موضوعات مطرح شده دراین جلسه بود.

همچنین اقتصاددانان در این جلسه شرایط موجود بازار ارز و عوامل موثر بر آن و نیز بازار پول و مساله نقدینگی به طور مبسوط مورد بررسی قرار گرفت و اقتصاددانان نظرات خود در این خصوص را جداگانه مطرح کردند

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers