نگاهی به قیمت های پایه؛ هفته کاهشی قیمت مواد پلیمری

نگاهی به قیمت های پایه؛ هفته کاهشی قیمت مواد پلیمری

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

این هفته نیز به سیاق دو-سه هفته گذشته، در قیمت های اعلامی توسط دفتر توسعه صنایع پایین دستی به نظر نمی رسد که فرمول معمول و شناخته شده این نهاد، برای کشف قیمت ها به کار گرفته شده باشد، چرا که ما با افزایش گروهی کالاها و انواع گریدهای پلیمری مواجه شدیم.

از نکات جالب قیمت های پایه این هفته، عدم افزایش قیمت در هیچ گرید و کالایی است. به عبارت دیگر هیچ یک از مواد پلیمری در این هفته با افزایش قیمت مواجه نشدند.

تعدادی از مواد پلیمری نیز بدون تغییر قیمت، با همان قیمت های پایه هفته ی گذشته ارایه شدند. پلی اتیلن سنگین فیلم، پلی استایرن معمولی 1540، پلی اتیلن سبک خطی، پلی پروپیلن نساجی و شیمیایی، PE 100 و PE 80 در این گروه قرار گرفتند.

در سویه ی کاهشی بازار اما، وضعیت اندکی متفاوت بود. انواع پلی اتیلن ترفتالات بطری یا همان PET گرید بطری با 2.8 درصد کاهش نسبت به قیمت پایه هفته گذشته، با بیشترین کاهش در قیمت مواجه شدند.

پس از آنها، کالای استایرن بوتادین رابر 1502 با 2.2 درصد کاهش نسبت به هفته ی گذشته در جایگاه دوم کالاهایی قرار گرفت که نسبت به هفته ی گذشته ارزان تر شدند. این گرید با کاهش 165 تومانی در هر کیلوگرم به قیمت 74.286 ریال رسید.

سایر کاهش قیمت ها، ناچیز و زیر نیم درصد بودند (0.3- درصد) و حداکثر باعث کاهش قیمت مواد پلیمری به اندازه 23 تومان در هر کیلو شدند که چندان کاهش مهمی به شمار نمی رود. از جمله مواد پلیمری که در این دسته قرار می گیرند می توان به انواع گریدهای پی وی سی، پلی اتیلن سنگین بادی، پلی اتیلن سنگین تزریقی، پلی اتیلن سنگین دورانی، پلی استایرن انبساطی در همه گریدها و پلی استایرن مقاوم 7240 اشاره داشت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers