روند افزایش 24 درصدی صادرات محصولات پتروشیمی در 6 ماهه نخست سال

روند افزایش 24 درصدی صادرات محصولات پتروشیمی در 6 ماهه نخست سال

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

رضا نوروززاده، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی روند صادرات محصولات پتروشیمی را افزایشی خواند و بدون اشاره به کمبودهای داخلی، از افزایش 24 درصدی صادرات محصولات پتروشیمی در شش ماهه نخست سال خبر داد. البته این موضوع چندان دور از ذهن نمی نمود، که با توجه به در پیش بودن تحریم های آمریکا، دولت زمینه و مشوق های برای صادرات محصولات پتروشیمی در نظر بگیرد چرا که بعد از صادرات نفت خام، بیشترین حجم درآمد ارزی کشور از طریق پتروشیمی ها و صادراتشان تامین می شود و برای دولت فعلا اولویت با ذخیره ارزی برای دوران تحریم است و نه تامین نیازهای بازار داخلی صنایع پایین دستی. 

رضا نوروززاده، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی: شرکت ملی صنایع پتروشیمی نقش حاکمیتی دارد و تنظیم بازار وظیفه ما نیست.

شرکت ملی صنایع پتروشیمی تنها تامین خوراک را به‌عهده دارد که تاکنون به وظیفه خود عمل کرده و بازار در زمینه تامین مواد اولیه مشکلی ندارد. مشکل موجود بازار ناشی از مدیریت تقاضا و توزیع است که ما برای تنظیم بازار در کنار وزارت صنایع قرار گرفتیم و اعلام کردیم شرکت ملی صنایع پتروشیمی کنترل عرضه کف بازار را با ارائه فهرست اعداد و ارقام عرضه پارسال می‌تواند به‌دست گیرد.

عرضه محصولات پتروشیمی در ۶ ماه نخست امسال نسبت به نیمه نخست پارسال 24 درصد افزایش داشته است که وضع بازار حکایت از این موضوع دارد و اکنون عرضه مشکلی ندارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers