همکاری دو غول صنعت پلاستیک اروپای غربی برای بازیافت PET

همکاری دو غول صنعت پلاستیک اروپای غربی برای بازیافت PET

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

به تازگی قوانین جدیدی از سوی کمیسیون اروپا جهت حفاظت از محیط زیست از پلاستیک ها، به تصویب رسید که در آن قرار شده است که به بازیافت PET ها اهمیت بیشتری داده شود. همچنین، به صورت روزافزونی ارزش PET در بازارهای جهانی در حال افزایش است، در نتیجه حفاظت از محیط زیست، خاصه اقیانوسها که پر از بطری های ساخته شده با پلی اتیلن ترفتالات شده اند و نیز اهمیت اقتصادی این ماده، توجهات بسیاری را نسبت به آینده ی این ماده ی پلاستیکی و بازیافت آن برانگیخته است، در همین راستا دو شرکت Alpha از اتریش و Fromm از سوییس که هر یک غولی در صنعت پلاستیک اروپای غربی و جهان به شمار می روند، تصمیم گرفته برای بهینه سازی کیفیت و نیز ارزان سازی روند بازیافت PET با یکدیگر سند همکاری امضا نمایند.

شرکت Alpha متخصص در ساخت ماشین آلات و ارایه ی راه حل های نوین در صنعت بسته بندی و   شرکت Frommسویسی در مورد همکاری در رابطه با بازیافت PET یا همان پلی اتیلن ترفتالات توافق کرده اند. خبر این توافق، قبل از همه جا در مطبوعات سلسله جبال آلپ، منتشر شد.

هر دو شرکت کارخانه هایی برای بازیافت بطری های PET را اداره می کنند، بنابراین این همکاری برای هر دو طرف قرداد، تضمینی برای تامین مواد اولیه ی مورد نیاز تاسیسات خودشان نیز هست.

هدف از همکاری آلفا و فروم، بهینه سازی نرخ های بالای بازیافت در PET است و همچنین کاهش قابل توجه در انتشار گاز دی اکسید کربنی است که از طریق حمل و نقل حاصل می شود. مزایای بیشتری هم برای شرکاء وجود دارد، از قبیل دسترسی ساده به بازارها در کشورهای مربوطه.

با توجه به قوانین اتحادیه ی اروپا، و نیز قیمت PETکه در بازارهای اروپا رو به افزایش است و نیز قوانینی که به تازگی در ارتباط با استفاده از همه ی ظرفیت ها برای بازیافت پلی اتیلن ترفتالات در نظر گرفته شده است، این همکاری بیش از پیش مفید به فایده به نظر می رسد.

جورج لسر، رییس شرکت خدمات بازیافتی در آلفا، توضیح می دهد: " مقررات در سایت های تولید ما بسیار کامل و یکی از بهترین هاست. " وی می افزاید: " ما به طور عمده به گلوله های فود گرید تمیز و شفاف، نیاز داریم. همکاری بین تاسیسات بازیافتی ما کیفیت لازم برای تولید را برای هر دو طرف فراهم می کند. "

رینهارد فروم، صاحب خانوادگی Fromm سوییس، سه کارخانه برجسته بازیافت متحد هستند و در بازارهای مختلف مکمل یکدیگر در تهیه ی مواد خام مطلوب می باشند. "

کارخانه های تیم بازیافت PET مورد اشاره آقای فروم، وللرسدورف اتریش، رادومسکو لهستان و بخشی از گروه آلفا هستند. این تاسیسات ظرفیت سالیانه 45000 تن تولید PETبازیافت شده یا همان rPETرا از مواد پلی اتیلن ترفتالات مصرف شده دارا هستند.

شرکت بازیافت PETموسوم به Texplast واقع در ولفن آلمان، از سال 2004 شرکت فرعی Fromm Plastics بوده است و گلوله ها و پوسته های PET را تولید می کند. Formm برای تولید محصولات خود از نوارها و تسمه های اتصال استفاده می کند و همچنین تولیدکنندگان بطری های نوشیدنی، ورق های ترموفورمینگ و فایبر را تامین می نماید.

شرکای قراردادی موافقت کرده اند که جزییات همکاریشان را افشا نکنند. اما به نظر می رسد، امکانات بیشتری برای گسترس همکاری باید مورد بررسی قرار بگیرد.

گروه Alpha در ماه ژوئیه ی 2017 (درست یکسال پیش از این قرداد) 100 درصد سهام شرکت ایتالیایی تولیدکننده ی بطری ProPack را از آن خود نمود. ProPackکه دفتر اصلی اش در اوستلاتو است، تولیدکننده ی بطری های PET و پلی اتیلن سنگین (HDPE)برای مصارف خانگی است. معامله ی آلفا نشان می دهد که این گروه صنعتی می خواهد، ظرفیت تولید خود را در شمال شرقی ایتالیا، با 8 کارخانه ای که در اختیار دارد، گسترش دهد.

آلفا یکی از شرکتهای پیشرو در بسته بندی پلاستیک است و حدود 19.300 کارمند و کارگر در سراسر جهان دارد. این شرکت، سیستم های بسته بندی سفارشی، بطری ها، بسته ها و قطعات قالب را در 176 سایت و کارخانه در 45 کشور جهان تولید می کند. بسته بندی با کیفیت بالا در طیف وسیعی از مناطق، از جمله بسته بندی غذا و نوشیدنی، لوازم آرایشی و محصولات محافظتی، مواد شوینده خانگی، روغن موتور و مایعات روانکاری بخشی از فعالیت های گروه آلفا در سراسر جهان است. این شرکت در سال 2015، 60 سالگی خود را جشن گرفت. 

گروه Fromm یک شرکت پیشرو جهانی است که سیستم های ایمنی را برای حمل و نقل کالا تولید می کند و بیش از 7 دهه سابقه دارد. بیش از 1200 کارمند، 40 شرکت در شش قاره ی جهان را داراست و تولید و توزیع محصولاتش را از طریق این شبکه ی وسیع به انجام می رساند. ایتالیا، آلمان، ایالات متحده ی آمریکا، تایلند، شیلی و اسلواکی برخی از کشورهایی هستند که مهمترین کارخانجات گروهFormm در آن قرار دارد.

شرکت Texplast یک شرکت تابعه ی متعلق به این گروه است که تقریبا 100 کارمند دارد و با ظرفیت بیش از 50.000 تن بطری در سال، یکی از پیشگامان بازاریابی PET های بازیافتی در اروپای غربی است. به ویژه برای بطری های مصرف شده. TexPlastتولیدکننده ی پوسته ها برای کاربردهایی در صنعت پلاستیک و همچنین گلوله ها برای تولید بسته بندی مواد غذایی است. Fromm متخصص در تسمه بند، بسته بندی بالش هوا و کشش فیلم و همچنین ماشین آلات و تجهیزات وابسته است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers