زمان‌بندی عرضه اولیه دو زیر مجموعه «تاپیکو»/پرسی گاز ایران و چوب خزر کاسپین در اولویت واگذاری

زمان‌بندی عرضه اولیه دو زیر مجموعه «تاپیکو»/پرسی گاز ایران و چوب خزر کاسپین در اولویت واگذاری

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

بازوی سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی واگذاری زیرمجموعه‌ها را در صدر سیاست‌های خود قرار دارد. در این میان تاپیکو در مقام هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی قصد دارد دو شرکت را تا پایان تابستان وارد بازار سرمایه کند.

به گزارش صنایع پلاستیک به نقل از دنیای بورس، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین در سیاست‌های نوین خود، واگذاری سهام شرکت‌های زیرمجموعه را در برنامه‌های اصلی خود گنجانده است؛ به‌طوری‌که عرضه بخشی از سهام این شرکت‌ها و واگذاری آن در بازار سرمایه را داشته باشد. در این راستا «تاپیکو» در حالی هفته گذشته بخشی از مالکیت خود در سهام «پتروشیمی غدیر» را واگذار کرد که شاهد عرضه اولیه «شغدیر» در فرابورس ایران بودیم.

در این میان مدیر امور بورس و نظارت بر پرتفوی سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین عنوان کرد: سیاست مزبور در واگذاری‌ها ادامه داد و به زودی شاهد عرضه اولیه سهام بنگاه‌های جدید خواهیم بود.

امیرمهدی صبایی در این خصوص به «دنیای بورس» می‌گوید: سیاست‌های جدید مجموعه «تاپیکو» مبنی بر شفاف‌‎سازی ، رویکرد حضور و ورود شرکت‌های زیرمجموعه به بازار سرمایه قرار گرفت. هر چند در این میان بخش عمده‌ای از پرتفوی «تاپیکو» بالغ بر 80 درصد در بورس معامله می‌شود، اما تصمیم بر عرضه دیگر سهام زیرمجموعه گرفته‌ایم.

به گفته وی در راستای تحقق این موضوع ورود شرکت‌های «پرسی ایران گاز» و «چوب خزر کاسپین» به بازار سهام در اولویت واگذاری‌های «تاپیکو» قرار دارد. این عرضه‌ها از بستر فرابورس ایران خواهد بود و تا پایان تابستان شاهد ورود این دو شرکت و عرضه‌ اولیه سهام آن‌ها خواهیم بود.

صبایی در پاسخ به این سووال که آیا عرضه‌های مجددی برای سهام «شغدیر» در برنامه خود دارید؟ گفت: هدف اصلی مجموعه و مدیریت «تاپیکو» بر این است که به قیمت و صلاح سهامداران کنونی لطمه‌ای وارد نشود. بنابراین تمام تلاش خود را به‌کار میگیرم تا این موضوع در عرضه‌های بیشتر سهام لحاظ شود. در واقع اگر شرایط بازار برای عرضه بیش از 10 درصدی مناسب باشد این امکان وجود دارد و اقدام به عرضه‌های بیشتر می‌کنیم . البته این موضوع به شرایط و کشش بازار سهام نیز بستگی دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers