تثبت زمان برگزاری ایران پلاست برای 3 دوره؛ گامی به پیش

تثبت زمان برگزاری ایران پلاست برای 3 دوره؛ گامی به پیش

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

رعایت انصاف، یکی از بزرگترین شروط روزنامه نگاری است. سال گذشته در پایان نمایشگاه ایران پلاست یازدهم، نسبت به عدم روشن بودن تاریخ دوره ی بعدی، نقدی نوشتیم و حالا که این نقیصه به ظاهر برطرف شده است، ضروریست که چند خطی در تقدیر از این عملکرد بنویسم. 

دوره یازدهم نمایشگاه ایران پلاست، روز پایانی نمایشگاه هم به پایان رسید اما نه تنها بنر و یا علائمی گرافیکی که هیچ خبری هم در ارتباط با دوره ی آتی نمایشگاه به چشم نمی خورد. تا جایی که برایمان مقدور بود، از مسوولانی که در دسترس بودند و اصولا علاقه ای به دسترس بودن داشتند، پرس و جو کردیم و بهترین پاسخی که دریافت کردیم این بود: " نمی دانم"

طبعا بنا به وظیفه ی رسانه ای و ملی مان، همان زمان اندر کاستی نمایشگاه ایران پلاست نوشتیم، که نمایشگاهی که داعیه ی بهترین نمایشگاه منطقه ای بودن را دارد، نمی تواند اینقدر بی برنامه باشد که آخرین روز آن نیز سپری شود، اما برای دوره ی بعد اطلاع رسانی زمان برگزاری نمایشگاه صورت نپذیرد.

این موضوع یعنی عدم برنامه ریزی برای دوره ی آتی قابل پذیریش نیست و بزرگترین ضربه را به خود نمایشگاه خواهد زد به این معنا که علاوه بر کاستن از اعتبار آن، امکان ساده ی اطلاع رسانی به غرفه گذاران را هم خواهد گرفت و بعدا هم اطلاع رسانی دشوارتر می شود و هم هزینه بر و این هزینه ها را باید صنعتگر ایرانی از جیب مبارک بدهد!!

اما چندی پیش این خبر روی وب سایت ایران پلاست کار شد، که برایمان جالب بود. بنا به تجربه مدتی تامل کردیم تا ببینیم، احیانا خبر اصلاح یا حذف نمی شود و نشد. متن و مضمون خبر به این شرح بود:" براساس توافق با شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی تاریخ برگزاری نمایشگاه ایران پلاست تا سال 1400 در تاریخ 2 تا 5 مهرماه تثبیت شد. به این ترتیب این نمایشگاه هرسال در همین تاریخ برگزار خواهد شد و مشارکت کنندگان نمایشگاه می توانند برای حضور در دوره های آتی از هم اکنون برنامه ریزی کنند." 

همانطور که آن روز که از سر دلسوزی، به نقد پرداختیم، امروز هم که این خبر را می بینیم  که قرار است تا سه سال آتی ایران پلاست در تاریخی که از حالا معلوم شده است - و چه خوب که در یک بازه ی زمانی مشخص و در هر سال تکرار شونده - برگزار شود، این اقدام را مثبت ارزیابی می کنیم و گامی به پیش می دانیم و از کسانیکه چنین برنامه ریزی کردند، قدردانی می کنیم.

امیدواریم که در عمل نیز چنین شود و بعدا بنا به هر دلیلی از جمله عدم هماهنگی هایی که معمولا با سازمان نمایشگاههای بین المللی پیشامد می کند و ... این برنامه دچار ایراد و تغییرات نشود.

اشتباه نشود، اینکه ما اقدامی مثبت را می بینیم و آن را مثبت ارزیابی کرده، به حکم وظیفه خبرنگاری مانست، اما هنوز انتقادات خود را نسبت به بسیاری موارد در رابطه با این نمایشگاه داریم، امید که آنها نیز اصلاح شوند یا حداقل مقامات خود را نسبت به انتقادات عمیقا وطن دوستانه ی ما، پاسخگو بدانند و در مقابل مواردی که ما به نمایندگی از صنعتگران بیان می کنیم، پاسخ شایسته دهند. 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers