صنعت بازیافت PET در اروپا؛ مملو از ظرفیت های غیرقابل استفاده

صنعت بازیافت PET در اروپا؛ مملو از ظرفیت های غیرقابل استفاده

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

هم اکنون 55 درصد از بطری های ساخته شده از PET (پلی اتیلن ترفتالات) در اروپا بازیافت می شود، که هر چند از متوسط جهانی بالاتر است، اما اگر از کل ظرفیت های نصب شده در اروپا برای بازیافت استفاده شود، این عدد می تواند رشد بسیار چشمگیری داشته باشد.

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی ماهنامه صنایع پلاستیک، در سال 2017، اروپا ظرفیت بازیافت پت 2.1 میلیون تن را به خود اختصاص داده است، که طبق داده های انجمن پلاستیک های بازیافت شده اروپا، مستقر در بروکسل، که از نمایندگان شرکتهای تولیدکننده ی پلاستیک های بازیافت شده ی اروپایی تشکیل شده است، از مجموع ظرفیت نصب شده بازیافت در اروپا، آلمان  با 27 درصد ، فرانسه با 15 درصد، ایتالیا 14 درصد و اسپانیا با 9 درصد، 65 درصد از بازار بازیافت PET اروپا را تشکیل می دهند.

به طور کلی، 1.9 میلیون تن ضایعات پلاستیک PET به 1.4 میلیون تن مجددا تبدیل شده است که برای تولید مصنوعات جدید مورد استفاده قرار گرفته است. با توجه به این اطلاعات، 200،000 تن از ظرفیت نصب شده ی PET هنوز استفاده نشده است.

این ارقام مربوط به یک گزارش در سال 2016 میلادی، در مورد بازیافت PET در غرب اروپا است که توسط PCI Wood Mackenzie PETبرای Petcore Europe، که انجمنی واقع در بروکسل می باشد که در مورد زنجیره ی ارزش PET کار می کند، ارایه شده است.

آقای کاسپرون دن دوگان،رییس کارگروه PET می گوید: " با توجه به ظرفیت های نصب شده ی بلا استفاده، امکان مناسبی برای رشد در بازار PET بازیافتی در اروپا وجود دارد، اما برای دستیابی به نرخ بازیافت بالاتر، باید میزان جمع آوری و نیز کیفیت ضایعات افزایش یابد."

در حال حاضر به طور متوسط 55 درصد از بطری های PET در اروپا مورد بازیافت قرار می گیرند. همانطور که در قوانین ضایعات بسته بندی مصوب اتحادیه ی اروپا تعریف شده است، همه ی بازیگران صنعت پلاستیک اروپا باید با همکاری و اجرای اقدامات لازم، میزان بازیافت را تا سال 2030 به 57 درصد افزایش دهند.

پروژه های جدید و تحولات تجاری که از سوی صنعت آغاز شده اند، مانند بازیافت سینی ها PET، مسیر و راه دستیابی به این هدف را در برمی گیرند. این تحولات جدید با سرمایه گذاری مطلوب موجب افزایش ظرفیت های بازیافت در اروپا می شود. با این وجود، بازآفرینان و بازیافت کنندگان PET بر اهمیت افزیش جمع آوری تاکید می کنند و به در دسترس بودن مواد اولیه ی بازیافت PET به عنوان یک شرط لازم برای شروع تحرک جهت این تغییرات تاکید دارند.

ون دن دوگان اظهار داشت: " یک تصمیم قوی برای استفاده از PET بازیافت شده وجود دارد، به همین دلیل در حال حاضر ما در تلاش برای یافتن ضایعات با کیفیت عالی هستیم.: وی افزود: " جمع آوری محدود همیشه یک نقص بازدارنده برای بازیافت PET بوده است، اعتماد باید در این بخش ایجاد شود تا سرمایه گذاری ها و همچنین جذب این حجم های جدید بازیافت در بازار تامین گردد. "

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers