استفاده از چاپ سه بعدی و PEEK برای بهبود خدمات جراحی ارتوپدی

استفاده از چاپ سه بعدی و PEEK برای بهبود خدمات جراحی ارتوپدی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

محققان بخش پزشکی در سانفرانسیسکو با یک شرکت چاپ سه بعدی و مواد اولیه، که در شانگهای چین واقع شده است برای درنوردیدن مرزهای جدیدی در دانش ارتوپدی به صورت یک تیم واحد تلاش خواهند کرد.

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی ماهنامه صنایع پلاستیک، گروه جراحی ارتوپدی در دانشگاه کالیفرونیا، واقع در سانفرانسیسکو موسوم به UCSF و شرکت Intamsys که یک تولیدکننده ی چاپگرهای سه بعدی و تامین کننده ی فیبرهای PEEK و دیگر مواد با کارایی بالا است، اعلام نموده اند که یک طرح پژوهشی مشترک مبتکرانه برای کاربردهای پیشرفته ی چاپ سه بعدی در فیلد یا رشته ی جراحی ارتوپدی را آغاز کرده اند. این پروژه توسط لابراتورهای EDGE که یک بخش داخلی در گروه ارتوپدی UCSF است، اجرا خواهد شد.

چارلز هان، مدیر عامل شرکت Intamsys، می گوید: "ما بسیار خوشنود هستیم که با بخش جراحی پ ارتوپدی دانشگاه UCSF برای پیشبرد کاربردهای PEEK در پزشکی و همچنین ارتقاء هزینه های مراقبت های پزشکی و بهداشتی در زمینه ی ارتوپدی همکاری می کنیم." وی می افزاید: " مشارکت با جراحان برای ارایه ی بهترین نتایج ممکن به بیماران، موضوعی است که شرکت ما را در این پروژه هدایت می کند."

الکسیس دانگ، جراح ارتوپد و یکی از محققان UCSF که این پروژه ی مشترک را هدایت خواهد کرد می گوید: " این سطح از چاپ صنعتی و کیفیت آن، به صورت عام با این قیمت در دسترس نیست. " وی می افزاید: "ما علاقمند به داشتن نمونه هایی از ایمپلنت های سفارشی با استفاده از مواد با درجه ی حرارت بالا مانند PEEK هستیم "

تارهای PEEK، دارای ویژگی های منحصر به فردیست، زیرا در طول فرآیند تولید در تماس با آب نییست و به طور مستقیم در بسته بندی خلاء قرار می گیرد. این خواص باعث می شود رشته های PEEK به ویژه برای استفاده در چاپگرهای تولیدی شرکت Intamsys بسیار مناسب باشد. این مواد، دارای چسبندگی عالی بین لایه ها هستند که مقاومت در برابر ضربه، دوام و طول عمر آن را بهبود می بخشد و همچنین در روند چاپ نیز تاثیر مطلوبی دارد.

توضیح تصویر:قطعات سه بعدی تولید شده از تارهای PEEK  شرکت Intamsys نشان دهنده ی حسن نیت این شرکت چینی است. 

منبع

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers