از سرگرفته شدن صادرات پلی کربنات پتروشیمی خوزستان به اروپا

از سرگرفته شدن صادرات پلی کربنات پتروشیمی خوزستان به اروپا

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

امسال؛ صادرات پلی‌کربنات مجتمع پتروشیمی خوزستان به کشورهای اروپایی دوباره از سر گرفته شد. 

به گزارش صنایع پلاسیتک به نقل از انجمن کارفرمایی پتروشیمی ،شرکت پتروشیمی خوزستان به عنوان غول تولید محصولات پلی‌کربنات صنعت پتروشیمی کشور، پس از سال‌ها زیر ظرفیت اسمی فعالیت کردن و قرار گرفتن در لیست شرکت‌های زیان ده هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، امسال رکورد تحقق بالاترین تحقق برنامه‌های تولید را شکست.

 

اردیبهشت ماه امسال امکان تحقق 124.5 درصدی برنامه های تولیدی در پتروشیمی خوزستان محقق شده ضمن آنکه متوسط این نسبت برای دو ماه نخست امسال به حدود 126 درصد رسیده که بالاترین نسبت در بین تمامی شرکت‌های پتروشیمی ایران است.

 

همزمان با افزایش تولید، با رفع گلوگاه های واحدهای فرآیندی کیفیت و استاندارد محصولات تولیدی پتروشیمی خوزستان هم ارتقا یافته که ارتقای کیفیت منجر به افزایش تقاضا برای خرید پلی‌کربنات این مجتمع پتروشیمیایی در کشورهای آسیایی و اروپایی شده است.

 

پیگیری‌ها نشان می‌دهد که صادرات محصولات پلی‌کربنات پتروشیمی خوزستان به کشورهای اروپایی پس از توقفی چند ساله از سرگرفته شده به طوری‌که کشورهایی همچون انگلیس، ایتالیا، سوئیس، بلغارستان، ترکیه، روسیه و ... در فهرست مشتریان محصولات این مجتمع پتروشیمیایی قرار گرفته اند.

 

گفتنی است، پتروشیمی خوزستان از ظرفیت تولید سالانه حدود 35 هزار تن انواع محصولات پلیمری، پلی کربنات‌ها، اپوکسی جامد و مایع، کامپاندهای پلیمری و ... برخوردار است که پیش بینی می‌شود امسال امکان تحقق تولید بیش از 20 هزار تن محصول در این مجتمع پتروشیمیایی کشور با استمرار وضعیت فعلی فراهم شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers