افزایش ارزش بازار بسته بندی پلاستیک به 269.6 میلیارد دلار تا سال 2025

افزایش ارزش بازار بسته بندی پلاستیک به 269.6 میلیارد دلار تا سال 2025

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

شرح تصویر: بازار بسته بندی پلاستیک آمریکا بر اساس حجم پلاستیک های انعطاف پذیر و سخت از سال 2014 تا 2025.

یک شرکت تحقیقاتی در زمینه ی بازارها؛ با بررسی بازار جهانی بسته بندی پلاستیک در بازه ی زمانی 2014 تا 2018، پیش بینی کرده است که ارزش این بازار تا سال 2025 در سراسر جهان به رقم 269.6 دلار بالغ خواهد شد. 

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی ماهنامه صنایع پلاستیک، انتظار می رود بازار جهانی بسته بندی پلاستیک تا سال 2025 به رقم 269.6 میلیارد دلار برسد و طبق گزارش جدید شرکت Grand View Research, Inc. که در سانفرانسیسکوی کالیفرونیا قرار دارد، نرخ رشد مرکب سالانه در این دوره پیش بینی شده که از سال 2014 آغاز شده است، 3.9 درصد خواهد بود.

افزایش مصرف بسته بندی پلاستیک در کاربردهای گسترده از جمله غذا و نوشیدنی، مراقبت های شخصی، مراقبت از خانه، لوازم خانگی مصرفی، صنعت ساخت و ساز و ... احتمالا باعث رشد صنعت بسته بندی پلاستیک در طول دوره ی پیش بینی شده خواهد شد.

تقاضای بالقوه ی برای بسته بندی انعطاف پذیر و کاربردی، عمدتا برای بسته بندی مواد عذایی، غذاهای یخ زده و نوشیدنی، به طور مثبت در رشد بخش بسته بندی پلاستیک در آینده ی نزدیک تاثیر می گذارد. علاوه بر این انتظار می رود که از استفاده از بسته بندی های سفت و محکم و کانتر برای استفاده های صنعتی در بخش های ساخت و ساز، انرژی و خودرو به سرعت در حال افزایش باشد.

انتظار می رود صنعتت جهانی بسته بندی پلاستیک سریع ترین رشد در آمد را در بخش مصرف مواد غذایی و نوشیدنی شاهد باشد و نرخ رشد مرکب سالانه ای معادل 4.2 درصد را طی بازه ی پیش بینی شده ثبت نماید. شرکت های کلیدی صنعتی از جمله Amcor Ltd، Mondi Plc، Apex Packaging،Sealed Air Corp، Coveris Holdings S.A و DS Smith Plc نقش عمده ای ذر تولید، ساخت و توزیع محصولات بسته بندی پلاستیک در سراسر جهان دارند.

یافته های کلید این گزارش عبارتند از :

  • در سال 2017، بازار بسته بندی پلاستیک در حدود 198.0 میلیارد دلار ارزش داشته است و پیش بینی می شود که در دوره ی پیش بینی شده این بازار در حدود 3.9 درصد در سال نرخ رشد مرکب را تجربه نماید. به نظر می رسد، تقاضای سریع در بخش کلیدی نظیر موادغذایی و نوشیدنی و همچنین مراقبت های شخصی، پیشران این رشد مناسب باشند.
  • از نظر درآمد، بخش بسته بندی پلاستیک محکم و سفت، در سال 2017 به 66.7 میلیارد دلار بالغ شده است و انتظار می رود که در سال های آتی شاهد رشد پایدار این بخش باشیم. انتظار ثبات و یا حتا اندکی افزایش را می توان به افزایش استفاده از محصولات بسته بندی پلاستیک جهت ذخیره سازی و حمل و نقل انواع مواد شیمیایی و محصولات صنعتی مرتبط دانست.
  • خش فیلم های پلاستیک - که در کشورم ما به غلط نایلون و یا کیسه پلاستیک موسوم شده اند - در سال 2017 درآمدی 39.2 دلاری را به ثبت رساند. در این بخش انتظار می رود، در طول دوره ی پیش بینی رشدی متوسط در پیش رو باشد و یا حتا با اندک کاهشی مواجه باشیم، علت هم افزایش نگرانی های مربوط به استفاده از فیلم های پلاستیک، در آلوده سازی محیط زیست می باشد. البته ناگفته نماند، جایگزین های موجود نیز در نوع خود اغلب جایگزین های پلیمری هستند و از این رو کوچکتر شدن این بخش نامتحتمل است.
  • بازار بسته بندی پلاستیک آمریکای شمالی عنوان دومین بازار بزرگ را پس از آسیا و اقیانوسیه به خود اختصاص داده است. این بازار منطقه ای با حضور بازگران کلیدی در عرصه ی تولید و عرضه ی محصولات بسته بندی کاربردی در سطح جهان شناخته می شود. بازار آمریکای شمالی در سال 2017 36.5 میلیارد دلار ارزش را به ثبت رسانده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers