صادرات محصولات پتروشیمی از این هفته فقط توسط تولیدکنندگان

صادرات محصولات پتروشیمی از این هفته فقط توسط تولیدکنندگان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

مرضیه طهماسبی مسئول تنظیم بازاردفترصنایع پایین دستی پتروشیمی اعلام کرد:به منظور تنظیم بازار و جلوگیری از هرگونه تخلف ، صادرات محصولات پتروشیمی(مواد اولیه صنایع پایین دستی) فقط از سوی واحد های تولیدی عرضه کننده در بورس کالا و یا ارائه تایید رسمی از واحدهای تولیدی، مجاز است.

به گزارش وبسایت صنایع پلاستیک به نقل از پتروتحلیل، مسوول تنظیم بازاردفترصنایع پایین دستی پتروشیمی افزود: پیرو مصوبه هیات وزیران مبنی بر تک نرخی شدن ارز ، طبق دستور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت و صورتجلسه ستاد تنظیم بازارمحصولات پتروشیمی به منظور جلوگیری از هرگونه تخلف احتمالی ، صادرات محصولات پتروشیمی(مواد اولیه صنایع پایین دستی) از سوی واحد های تولیدی عرضه کننده در بورس کالا و با ارائه تاییدیه رسمی به اشخاص حقیقی و حقوقی از واحدهای تولیدی مربوطه (تولیدکننده محصول) صورت پذیرفته و در غیر اینصورت از صادرات محموله های موضوعی جلوگیری می شود.

وی افزود: بر اساس ابلاغیه گمرک ایران به تمامی گمرکات کشور و همچنین نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت در صورت دارا نبودن شرایط مورد اشاره از هرگونه صادرات محصولات پتروشیمی جلوگیری خواهد شد.

طهماسبی تصریح کرد: شرایط بازار با توجه به روند معامله ها مثبت ارزیابی می شود و تعامل ایجاد شده میان دفترصنایع پایین دستی پتروشیمی، مجتمع های پتروشیمی، بورس کالای ایران و نیز انجمن ها و تشکل ها سبب شده تا معاملات با شفافیت انجام شود.

وی با اشاره به این که حفظ منافع تولید کنندگان و مصرف کنندگان به عنوان یک راهبرد مورد توجه ویژه دفترصنایع پایین دستی قرار دارد، گفت : همانطور که بارها اعلام شده است اعلام دقیق نیاز واقعی بازار از سوی اتحادیه های تامین نیاز و انجمن های تخصصی مصرف کننده محصولات پتروشیمی می تواند بازارهای مصرف را با آرامش بیشتری همراه سازد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers