راه اندازی اولین جاده ساخته شده از پلاستیک بازیافتی در هلند

راه اندازی اولین جاده ساخته شده از پلاستیک بازیافتی در هلند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

جاده پلاستیکی، ساخته شده از پلاستیک بازیافتی در حال به واقعیت پیوستن است.

به گزارش گروه ترجمه و تولید محتوی ماهنامه صنایع پلاستیک، شهرداری شهر زوول (Zwolle) واقع در استان Overijssel نسبت به اجرا و انجام اولین پروژه ی آزمایشی جاده های پلاستیک متعهد شده است. در ماه سپتامبر، اولین جاده پلاستیک در شهر زوول ساخته می شود و چند ماه بعدتر در محل دیگری در همین استان جاده ی دیگری از جنس پلاستیک بازیافتی ساخته خواهد شد. مفهوم "PlasticRoad" برای اولین بار در سال 2015 توسط رهبر کسب و کار جاده سازی، یعنی شرکت KWS(زیر مجموعه از شرکت سلطنتی VolkerWessels )ابداع شد. در سال 2016، KWS وارد یک شراکت با شرکت های Total و Wavin برای توسعه ی جاده های ساخته شده از پلاستیک بازیافتی در آینده شد.

شهرداری شهر زوول، پتانسیل بالقوه ای را در جاده های ساخته شده از پلاستیک به عنوان یک راه حل برای چالش های پیش روی دست یابی به یک اقتصاد چرخه ای می بینند و برای همین همت گمارده اند تا اولین بار این قبیل جاده ها در این شهر به واقعیت عینی بدل شود و مورد آزمایش قرار بگیرد.

شهرداری زوول، به عنوان اولین مشتری این کار نوآورانه می تواند محصول جدیدی را که همان جاده ی پلاستیک است از نظر فنی و اقتصادی مورد آزمایش قرار دهد. به عبارتی، این جاده در این شهر به صورت پایلوت به کار می رود.

در دو پروژه نخستین که به صورت پایلوت مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت، فرم های سی متری بلند برای مسیر دوچرخه سواری در نظر گرفته شدند که از عناصر پیش ساخته تو خالی که امکان تخلیه آب و نصب کابل و لوله ها بدون کندن جاده را فراهم می آوردند، تولید شده اند.

آن کودستال و سیمون جوریتسما، مخترعان جاده ی ساخته شده از پلاستیک بازیافتی و شرکت KWS توضیح می دهند: " پس از دوره ی گسترده ای از طراحی، آزمایش و توسعه، ما بسیار شادمانیم که این ایده در حال تبدیل شدن به واقعیت است. همراه با شهرداری زوول و اولین مسیرهای دوچرخه سواری با جاده ساخته شده از پلاستیک بازیافتی به سمت جهانی پایدارتر حرکت می کنیم."

مفهوم "PlasticRoad" شامل یک ساختار جاده پیش ساخته، مدولار و توخالی ساخته شده از پلاستیک بازیافت شده است. تولید پیش ساخته، وزن سبک و طراحی مدولار جاده های پلاستیکی ساخت، تعمیر و نگهداری را سریع تر، ساده تر و کارآمدتر نسبت به سازه های سنتی می نماید.

جاده های ساخته شده از پلاستیک بازیافتی دارای فضای خالی است که می تواند برای ذخیره ی موقت آب ( به ویژه به هنگام بارندگی) استفاده شود، و در نتیجه در هنگام بارشهای شدید از جاری شدن سیل و سیلاب جلوگیری نماید. فضای توخالی نیز می تواند برای حمل و نقل کابل ها و لوله ها استفاده شود، بنابراین از آسیب ها و هزینه های حفاری نیز ممانعت به عمل می آورد. برای آینده طراحان این جاده ها قصد دارند تا انواع برنامه های کاربردی دیگر را در این فضای خالی به کار برند. از جمله نسب سنسور یا حسگرها یا ابزارهای شارژ الکتریکی وسایل نقیله مدرن و دوستدار محیط زیست، که رشدی روز افزون نسبت به وسایل نقلیه ی سنتی دارند.

جاده ساخته شده از پلاستیک بازیافتی یک محصول کاملا سازگار با اقتصاد چرخه ای است، چرا که از پلاستیک بازیافت شده ساخته شده است. با توجه به طول عمر طولانی تر و کاهش حرکات حمل و نقل در ساخت و ساز آن، رد کربن به میزان قابل توجهی نسبت به ساختارهای سنتی جاده ای در جاده های پلاستیکی کمتر دیده می شود و از این حیث برای زیست بوم نیز مفید می باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers