تمرکز بر بازیافت و نمونه مواد سبز در فاکوما 2018

تمرکز بر بازیافت و نمونه مواد سبز در فاکوما 2018

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

انسان هم اکنون با چالش های پیچیده ای برای پاکسازی طبیعت دست به گریبان است که بخشی از آن نیز مربوط به مسوولیت اکوولوژیکی ما در مقابل پلاستیک می باشد. امروز چه اتفاقی می افتد اگر موادی چون ABS، PET، پلی اتیلن، پلی پروپیلن وCFRP به پایان عمر اولیه ی خود برسند؟ این سووالی است که باید بارها پرسیده شود!

از 16 تا 20 اکتبر 2018 میلادی مقارن با 24 تا 28 مهرماه 1397 شمسی، کارشناسان و محققان سراسر جهان راه حل های خود را در مورد پاسخ به این پرسش ها و سایر موارد مرتبط به صنایع پلاستیک در نمایشگاه Fakuma 2018 واقع در Friedrichshafen ارایه خواهند کرد.

فرآیندهای بازیافت پایدار در فاکوما

در جایی که ضایعات پلاستیکی به صورت اخص وجود دارد و ما درگیر پلاستیک هستیم، بازیافت تقاضای زیادی دارد. حتا مواد با تکنولوژی پیشرفته ( High tech) نظیر CFRP بیشتر و بیشتر مورد بازیافت و بازاستفاده قرار می گیرند و برای مقاصد جدید به عنوان مواد اولیه دوباره به کار می روند.برای جلوگیری از "عدم بازیافت مواد " استفاده از مفاهیم مدرن و بازیافت مواد مرتب شده بر اساس نوع آنها در این رابطه مهم است. سالهاست که محققان و پژوهشگران به اهمیت جداسازی انواع ضایعات از مبدا تولید زباله ها به عنوان راهکاری حیاتی اشاره می کنند. اینکار ارزان ترین و بهترین راه برای تفکیک ضایعات به ویژه ضایعات پلاستیک است.

Annemarie Schur. مدیر پروژه ی فاکوما می گوید: " چند سالی است که صنایع پلاستیک پایدارتر شده اند، این نه تنها در مورد بازیافت مواد صادق است که می توان مصداق آنرا در صرفه جویی در مصرف انرژی و در نتیجه فرآیندهای تولید اقتصادی تر، ماشین آلات با انرژی کارآمد و پلاستیک های تجزیه پذیر نیز مشاهده نمود. جایگزین های پایدار، از نظر دوام و پردازش پذیری نسبت به مواد اولیه ی پشیشین به هیچ عنوان نامرغوب نیستند واز استانداردهای بالایی برخوردارند.

فاکوما ارایه ی کیفیت و روح نوآورانه

امروزه محصولات بیشتر و بیشتر با کمک پلاستیک و کامپوزیت ها تولید می شوند و هر روز پلاستیک بیشتری جایگزین مواد سنتی نظیر فلزات و .... در انواع قطعات می گردد. همزمان با افزایش تقاضای پلاستیک در انواع مختلف آن، جهت عملکرد بهتر و همچنین کیفیت بالاتر آنها، روح نوآورانه و تحولات جدید،امری ضروری می نماید. فاکوما علاوه بر محصولات جدید" سبز"، تمام اجزا و سیستم هایی که برای فرآیندهای متداول و نوآورانه مورد نیاز هستند را نیز ارایه می کند. این که کاربر با قالب گیری تزریقی، اکسترودر، ترموفرمینگ، فوم یا چاپ سه بعدی و یا هر فرآیند دیگری درگیر باشد،تفاوتی نمی کند، سازندگان و تامین کنندگان مواد اولیه، ماشین سازان، سازندگان تجهیزات جانبی و قطعات حساس و دقیق همگی پیشنهادات نوآورانه و ابداعات خود را به فاکوما یا فردریشهافن می آورند.

در واقع وقتی سخن از نوآوری است، برای تمام زنجیره ارزش و کل رشته ی فرآیند است، از مواد خام گرفته تا ماشین آلاتی که با انجام فرآیند و افزودنی ها این مواد را به محصولات نهایی بدل می کنند همگی مشمول نوآوری های نوین خواهند بود.

افزایش سطح اتوماسیون و بین المللی بودن

در زمینه ی پلاستیک، پردازش به طور فزاینده ای به صورت خود کار صورت می گیرد. تقاضا برای سیستم های سازگار با Industry 4.0 و اجزای سازنده ی آن که گام های تولید مستقیم و کنترل کیفیت را بهبود می بخشد، به سرعت در حال افزایش است. ما به سمت نوعی استاندارد سازی فرآیند تولید در بخش تولید صنایع پلاستیک حرکت می کنیم و فاکوما محل مناسبی برای این نمایش تکنولوژی و فناوری های مرتبط با این مهم است. امسال متخصصان و تصمیم سازان از 120 کشور در به فاکوما خواهند آمد و این رویداد را به یک رویداد بین المللی بدل خواهند کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers