نگاهی به آخرین قیمت های پایه اعلامی در 20 خرداد 97

نگاهی به آخرین قیمت های پایه اعلامی در 20 خرداد 97

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

امروز یکشنبه 20 خردادماه 1396، دفتر توسعه ی صنایع پایین دستی پس از دو هفته و با پایان تعطیلات میانه ی خرداد، اقدام به انتشار قیمت های پایه ی جدید کالاها و محصولات پلیمری نمود.

در مجموع می توان گفت، انواع کالاها در این هفته قیمت نسبتا ثابتی داشتند و یا نسبت به قیمت پیشین هیچ تغییری نکردند یا میزان درصد افزایش و کاهششان ناچیز بود، البته به جز چند گرید ویژه که به آنها اشاره خواهیم کرد.

افزایش قیمت ها:
استایرن بودتاین رابر روشن 1502 با 5.2 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه دو هفته پیش باز هم در صدر محصولاتی قرار گرفت که با بیشترین رشد قیمت پایه مواجه شدند.

پس از استایرن بوتادین رابر روشن 1520، پلی استایرن 7240 در دومین رده ی بیشترین رشد قیمتی قرار داشت. این کالا با 3.9 درصد افزایش به قیمت 71.954 ریال به ازای هر کیلوگرم رسید.

پلی اتیلن سنگین دورانی 3840، انواع پلی اتیلن سنگین تزریقی، نیز هر یک با 1.6 درصد افزایش در رده ی سوم بیشترین افزایش قیمت ها قرار گرفتند.

پلی اتیلن سنگین فیلم، پلی اتیلن سنگین بادی، نیز به ترتیب 0.6 و 0.3 درصد رشد را د ر قیمت پایه تجربه کردند.  

انواع پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری نیز با تنها 0.1 درصد، کمترین میزان افزایش این کالا در انواع گریدهایش را از زمستان سال گذشته تا به حال به ثبت رساندند که به سادگی می توان آنرا ناشی از تلاشهای اخیر برای کنترل قیمت PET گرید بطری ارزیابی کرد.

کاهش قیمت

در سویه ی کاهش قیمت ها، کالای پلی اتیلن سبک خطی با 1.1 درصد بیشترین کاهش را تجربه نمود.

پلی اتیلن سنگین اکستروژن در همه گریدها نیز با 0.7 درصد کاهش در قیمت پایه مواجه شد. پلی اتیلن سبک فیلم نیز با 0.6 درصد کاهش در جایگاه سوم بیشترین کاهش قرار گرفت.

ثبات قیمت:

در این هفته گروه پی وی سی ها و پلی پروپیلن نساجی و پلی پروپیلن شیمیایی بدون تغییری نسبت به قیمت دو هفته ی گذشته، نه افزایش قیمت و نه کاهش آن را تجربه نمودند.

عدم اعلام قیمت گریدهای گوناگون PS: 

پلی استایرن گرید 200 و 300 و 400 و 1540 نیز، همانند هفته های گذشته موقتا قیمتی نخورد تا تامین کنندگان آن مستقلا نسبت به تعیین قیمت پایه ی جدید آن اقدام نمایند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers