راستی آزمایی واحدهای تولیدی برای تعیین سهمیه مواد در بورس کالا

راستی آزمایی واحدهای تولیدی برای تعیین سهمیه مواد در بورس کالا

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

برای تعیین سهمیه مواد اولیه در بورس کالا  قرار شده است که هر سه ماه یکبار، واحدهای تولیدی بر اساس سه مشخصه راستی آزمایی شوند تا از سواستفاده از سهمیه بورس کالا توسط آنها جلوگیری گردد.

یکی از اعتراضات تولیدکنندگان واقعی به خریدهای بورس کالا، انجام خرید توسط کدهایی است که هیچ فعالیتی ندارند و با در اختیار گذاشتن کد خرید خود به دلالان، باعث اختلال در بازار و نرسیدن مواد اولیه به واحدهای فعال و تولیدکنندگان واقعی می شوند.

به گزارش کارگزاری بورس بیمه ایران، و حالا با تصمیم جدید وزارت صنعت برای راستی آزمایی اطلاعات و ظرفیت تولیدی اعلام شده، کارخانه ها بر اساس برق مصرفی، نیروی انسانی و ارزش افزوده پرداختی، توسط سازمان حمایت، مورد راستی آزمایی قرار می گیرند.

قرار است اطلاعات واحدهای تولیدی مثل ظرفیت تولید ماهانه اعلام شده که بر اساس آن سهمیه مواد اولیه در نظر گرفته می شود، هر سه ماه توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، راستی آزمایی شود.

برق مصرفی، مؤید فعال بودن ماشین آلات است، نیروی انسانی نیز بر اساس لیست بیمه واحدها راستی آزمایی می شود و ارزش افزوده نیز مشخص می کند که واحدها، محصول تمام شده خود را به فروش رسانده اند یا خیر.

این روشی است که به کمک آن می شود از ورود کدهای غیرفعال در بورس، جلوگیری کرد و در صورت اجرای درست این تصمیم، مواد اولیه را به دست تولیدکنندگان واقعی رساند.

با توجه به مصوبات ستاد تنظیم بازار که توسط معاون امور اقتصادی وزیر صنعت تشکیل شده، سهمیه واحدهای تولیدی صنعت پلاستیک بر اساس عملکرد سال 96 است. برای واحدهای جدید نیز بین 50 تا 70 درصد ظرفیت اعلام شده، توسط سازمان حمایت مورد بررسی و راستی آزمایی قرار می گیرند.

البته بهتر است برای انجام دقیق و صحیح این تصمیم، شاخص های برق مصرفی، نیروی انسانی و ارزش افزوده، به صورت خودکار در سامانه بهین یاب ثبت شود تا دسترسی برای کسانی که از روی اطلاعات این سامانه، تصمیم گیری می کنند باز باشد و به صورت مستمر، واحدهای غیرفعال از فعال قابل تشخیص باشند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers