تایید خبر ادغام تاپیکو و هلدینگ خلیچ فارس

تایید خبر ادغام تاپیکو و هلدینگ خلیچ فارس

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

مدیر عامل شستا ادغام دو غول پتروشیمی دولت "هلدینگ خلیج فارس" و "هلدینگ نفت‌ و گاز تامین اجتماعی" را تایید کرد.

به گزارش صنایع پلاستیک به نقل از بورس نیوز، مرتضی لطفی با اعلام موافقت وزارت‌خانه‌های دفاع، نفت، رفاه و تامین‌اجتماعی با کلیت این ادغام گفت: سابقه ادغام هلدینگ‌های بزرگ حوزه پتروشیمی در کشور وجود نداشته و بر همین اساس، اهمیت بررسی تمامی جوانب این ادغام به منظور حفظ حقوق سهامداران در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: هدف از این ادغام، راه‌اندازی شرکت پتروشیمی ایران بوده که هلدینگ‌های بزرگ پتروشیمی بر اساس ارزش دارایی‌های خود در این شرکت ادغام شوند.

مدیرعامل شستا با اشاره به اینکه شرکت‌ پتروشیمی ایران باید به اندازه رقیب عربستانی شود، تاکید کرد: هدف و دغدغه اصلی تمامی وزارتخانه‌ها حفظ حقوق افراد حقیقی و سهامداران خرد این هلدینگ ها در فرآیند ادغام است.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که وزارت اقتصاد مسوولیت سهام عدالت را بر عهده دارد، با این وزارت خانه نیز مذاکراتی انجام شده و پیگیر راهکار و شیوه قانونی برای حفظ ذی نفعان و سهامداران آن هستیم.

شایان ذکر است هلدینگ خلیج فارس با نماد «فارس» در بورس تهران حضور دارد یکی از بزرگ ترین شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران است و به تنهایی حدود 30 درصد ارزش بازار بورس تهران را در اختیار دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers