ایجاد کریدور صادراتی منطقه ویژه پتروشیمی

ایجاد کریدور صادراتی منطقه ویژه پتروشیمی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

پس از ماهها مذاکره و بررسی، سرانجام قرار شد کریدور صادراتی بین منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و منطقه ویژه بندری امام خمینی (ره) ایجاد گردد. این کریدور به جهت تسهیل صادرات محصولات پتروشیمی ایجاد خواهد شد.

به گزارش صنایع پلاستیک به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، چهارشنبه (نهم خردادماه) پس از یک‌سال و چند ماه تلاش مستمر، با هدف تسهیل در صادرات کانتینری محصولات پتروشیمی، تفاهم‌نامه‌ای برای ایجاد کریدور صادراتی بین منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و منطقه ویژه بندری امام خمینی (ره) امضا شد.

این کریدور، دو منطقه ویژه هم‌جوار پتروشیمی و بندرامام را به هم متصل و مسیری بین آنها برقرار می‌کند تا محصولات صادراتی شرکت‌های پتروشیمی مستقیم و با حداقل تشریفات گمرکی به منطقه ویژه بندرامام وارد شود.

تسریع در صادرات، افزایش کارایی سیستم حمل‌ونقل جاده‌ای، کاهش تشریفات ترخیص از جمله حذف پلمب، کاهش هزینه‌ها و مهار ترافیک ناشی از تجمع کامیون‌ها در پشت در خروجی سایت ۵ منطقه ویژه از مهم‌ترین اهداف این تفاهم‌نامه است.

از آنجا که این کریدور در زمین‌های هم‌جوار راه‌آهن ایجاد و نیز فرآیند صادرات تحت قوانین گمرک جمهوری اسلامی ایران ایجاد می‌شود، این تفاهم‌نامه به‌صورت چهارجانبه، بین سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، اداره کل گمرک بندرامام خمینی (ره) و اداره کل راه آهن جنوب امضا شد.

مطابق این تفاهم‌نامه مقرر شد برای استفاده از ظرفیت خطوط ریلی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، امکان‌سنجی لازم با همکاری اداره کل راه‌آهن جنوب، سازمان منطقه ویژه و شرکت‌های گیرنده خدمات به عمل آید.

پس از امضای این تفاهم‌نامه، سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی وارد فاز عملیات اجرای این کریدور می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers