چشم دولت به ارز حاصل از صادرات پتروشیمی ها

چشم دولت به ارز حاصل از صادرات پتروشیمی ها

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

در تحلیلی با عنوان " آینده بازار پلیمرها، پس از خروج آمریکا از برجام " گفتیم، در ماههای آتی باید شاهد باشیم که دولت، مجوز صادرات به شکل گسترده را به پتروشیمی ها بدهد و همین موضوع در کنار سایر مواردی نظیر عدم کارایی موقت سامانه وارداتی نیما و ... می تواند به کمبود عرضه در بازار داخل بیانجامد.

حالا، معاون اول ریاست جمهوری، این پیش بینی ما را جامه عمل پوشانده و به پتروشیمی ها به عنوان منبعی برای کسب هر چه بیشتر درآمد ارزی در شرایط "پیشا تحریم" اشاره کرده است و به آنها برای ورود ارز بیشتر به چرخه ی اقتصاد کشور فشار آورده است. ناگفته پیداست، پتروشیمی ها که اکنون به عنوان یکی از مهم ترین تامین کنندگان ارز کشور به شمار می روند و خدا می داند که قرارست در مقابل این لطف پتروشیمی ها، چه هزینه ای از جیب پایین دستی (مطابق روالی که تا به حال بوده است.)  به آنها پرداخت شود. 

به گزارش وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک به نقل از ایران پترونت با توجه به محدودیت هایی که در نقل و انتقال ارز وجود داشته، اکنون نگاه دولت بیش از پیش به ارز صادراتی پتروشیمی ها دوخته شده است.

بر این اساس، اسحاق جهانگیری در دیدار با اعضای انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، این صنعت را یکی از صنایع مهم و پیشران کشور برشمرد و گفت: دولت برای حل مشکلات و رفع دغدغه‌های این صنعت اهتمام دارد.

وی با بیان این‌که هم اکنون در شرایط جدیدی قرار داریم و دشمنان به دنبال اعمال فشارهایی بر اقتصاد کشور و به‌خصوص صنعت نفت، گاز و پتروشیمی هستند، تصریح کرد: انتظاری که از مدیران زبده و کارآمد کشور وجود دارد این است که از همین نقطه که دشمن تلاش می‌کند به اقتصاد کشور آسیب وارد کند برای پیشرفت و توسعه استفاده کنیم.

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر این که دشمنان هدف‌‌‌گذاری کرده‎اند به منابع ارزی ما آسیب وارد کنند و انتظار دولت از مدیران صنعت پتروشیمی این است که بیش از آن‌که به منافع بنگاه‌های اقتصادی خود توجه کنند منافع ملی کشور را در نظر گیرند، افزود: منافع شخصی و صنفی در شرایطی می‌تواند مفید باشد که منافع ملی کشور تامین شده باشد.

معاون اول رئیس جمهوری با بیان این که در مقطع کنونی و در شرایطی که دشمن قصد دارد فشار خود را بر اقتصاد کشور مضاعف کند نیازمند اجماع ملی در داخل کشور هستیم، افزود: وظیفه ما به‌عنوان مسئولان کشور این است که در شرایط خاص فعلی سیاست‌هایی متناسب با شرایط روز اتخاذ کنیم و کشور را به پیش ببریم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers