گشایش PLAST 2018؛ 4 روز قلب تپنده صنعت پلاستیک جهان در میلان

گشایش PLAST 2018؛ 4 روز قلب تپنده صنعت پلاستیک جهان در میلان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

نمایشگاه پلاست میلان، از دیروز سه شنبه اغاز به کار کرد و به مدت چهار روز تا جمعه 1 ژوئن هم ادامه خواهد داشت. این رویداد در مرکز Fiera Milano در Rho-Pero (Milan) برگزار می شود.

پلاست امسال به عنوان رویداد برتر اروپا برای صنایع پلاستیک و لاستیک توسط Promaplast سازماندهی شده است.

پلاست امسال، میهمانان و غرفه گذارانی از تمام زنجیره ی تولید، از مواد اولیه گرفته تا محصولات نیمه تمام و تمام شده، از ماشین آلات گرفته تا تجهیزات را برای حمایت از خدمات پذیرا شده است.

این نمایشگاه سه سالانه، که امسال دوره هجدهم خود را سپری می کند، با بهره گیری دوباره و حمایت وزارت توسعه ی اقتصادی ایتالیا، توسط تعداد قابل توجهی از غرفه گذاران و بازدیدکنندگان خارجی مورد تایید قرار گرفته است. وزارت توسعه ی اقتصادی ایتالیا، هر ساله تعداد زیادی از فعالان صنایع پلاستیک را به عنوان بازدیدکنندگان برتر هر کشور به این رویداد دعوت می کند.

حدود 1500 غرفه گذار، برای مشارکت در پلاست 2018 ثبت نام کرده اند. از این تعداد 57 درصد آنها، ایتالیایی و 43 درصد غرفه گذاران بین المللی هستند که از 55 کشور دنیا برای نمایش آخرین نوآوری ها و دستاوردهای خود به میلان آمده اند. پلاست 2018 در فضای نمایشگاهی به اندازه ی 55.000 متر مربع برگزار می گردد.

نمایشگاه پلاست نشان دهنده ی موقعیت جهانی پلاستیک و ماشین آلات صنایع پلاستیک و لاستیک ایتالیا، تجهیزات و صنایع قالب سازی است که هسته ی اصلی این نمایشگاه را تشکیل داده اند. بیش از 70 در صد از تولید ملی صنعت پلاستیک ایتالیا - که در سال 2017 به گفته AMAPLAST ایتالیا، رکورد 4.67 میلیارد یورو به ثبت رسانده اند – به خارج از کشور صادر شده اند.

در نتیجه پلاست 2018، یک ویترین تکنولوژیک برای تمام انوع فرآیند های تولید ( از اکستروژن تا ریخته گری ضربه ای، از لحیم کاری تا قالب گیری تزریقی) و انواع کاربردها ( بسته بندی، خودرو، پزشکی و دارویی، ساخت و ساز و غیره ) به شمار می رود.

با توجه به عملکرد فوق العاده صادرات ایتلیا در ماشین آلات و بهبود وضعیت در بازار داخلی، شرکت کنندگان حق دارند انتظار هر گونه کسب و کاری را در پلاست 2018 داشته باشند.

پلاست در سال جاری سه زیر مجموعه ی برتر دارد : لاستیکی ( در سومین نسخه) ، چاپ سه بعدی ( با تمرکز بر تولید افزودنی و فن آوری های مرتبط که در حال حاضر در نسخه دوم قرار دارند. ) و بخش جدیدی به نام Plast Mat که برای اولین بار منظور شده است و اولین نسخه ی برگزاری آن می باشد و به پلاستیک های نوآورانه اختصاص داده شده است.

سمینارهای فنی و برنامه های ملاقات میان شرکتها از دیگری مواردی است که پلاست 2018 تدارک دیده است. ارایه ی دیدگاه ها در مورد طیف گسترده ای از آخرین مواد، فرآیندها، ماشین آلات و خدمات ارایه شده در نمایشگاه در این بخش از نمایشگاه رخ می دهد. این کنفرانس ها به همراه وسعت نمایش و تنوع خدمات ارایه شده، نه تنها حرفه ای هایی را که در این زمینه کار می کنند بلکه همچنین جوانان را به دنبال یافتن جایگاهی در بازار کار راهنمایی می کند. همانطور که در هر دوره برگزاری نمایشگاه پلاست رخ می دهد، امسال نیز گروه های مدرسه ای که اکثرا از دبیرستان های فنی، به نمایشگاه می آیند و با حضور در میان جمعیت و در سالن های نمایش، تجربه درجه اولی از مواد و تکنولوژی در صنایع پلاستیک و لاستیک به دست می آورند.

اما این همه ماجرا نیست. با توجه به سنت، ناحیه ی "هنر و پلاستیک" در پلاست 2018، منطقه ای از نمایشگاه است که در آن خصایص رنگ در پلاستیک به نمایش و ظهور می رسد ، هنرمندان به نمایش کارهایی می پردازند که با استفاده از پلاستیک ایجاد کرده اند،

هزاران نفر در طول هفته های گذشته، برای بازدیده از نمایشگاه پلاست 2018 ثبت نام کرده اند. تعداد زیادی هم برای بازدید از چهار نمایشگاه Ipack-Ima، Meat-Tech، Print4Allو Intralogistica Italia

با عنوان اتحاد در نوآوری به پلاست 2018 آمده اند.

تعدادی زیادی از بازدیدکنندگان مورد نظر، (حداقل 15.000 نفر در مجموع برای 5 رویداد) توسط هیات های رسمی از 40 کشور از این نمایشگاهها دیدن می کنند. همچنین نمایندگانی محدود از اقصی نقاط جهان نیز، به عنوان بازدیدکنندگان حرفه ای با هماهنگی اتاق ایتالیا در کشورهای گوناگون (ICE یا ITA) با دقت انتخاب شده و برای بازدید از نمایشگاه پلاست 2018 دعوت شده اند به شکلی منافع طرفین مدنظر قرار بگیرد.

پلاست 2018 در روز اول برای ایرانی ها:

دیروز رضا نوروز زاده که به همراه سفیر ایران در رم، در مراسم افتتاحیه ی نمایشگاه شرکت کرده بود، پس از آن از پاویون ایران دیدن کرد. وی پس از بازدید از غرفه ی پتروشیمی های حاضر در این نمایشگاه، برای لحظاتی هم در غرفه ی شرکتهای نیرومند پلیمر و کاجاران حضور پیدا کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers