افزایش 450 میلیون دلاری ارزش صادرات پتروشیمی در فروردین ماه 1397

افزایش 450 میلیون دلاری ارزش صادرات پتروشیمی در فروردین ماه 1397

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

با نزدیک شدن قیمت نفت به 75-80 دلار، قیمت محصولات شیمیایی و پلیمری مجتمع های پتروشیمی هم افزایش یافت و تنها ظرف یک ماه صادرات پتروشیمی های ایران نزدیک به 500 میلیون دلار افزایش ارزشی را تجربه نمود.

به گزارش صنایع پلاستیک به نقل از انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی ایران، همزمان با جهش هر بشکه قیمت نفت خام به سطوح بالاتر از 75 دلار، ارزش صادرات محصولات پتروشیمی و فرآورده های پلیمری ایران هم در نخستین ماه امسال با افزایش همراه شد.

 فروردین ماه امسال نزدیک به یک میلیون و 980 هزار تن محصول پتروشیمی از ایران به بازارهای جهانی صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال حجم صادرات محصولات پتروشیمی کشور بالغ بر 650 هزار تن افزایش یافته است.

 علاوه بر این همسو با گرانی قیمت طلای سیاه و به تبع آن افزایش قیمت محصولات مختلف نفتی و پتروشیمی، ارزش محصولات صادراتی پتروشیمی ایران هم در بازارهای منطقه ای و جهانی با افزایش همراه شده است.

 بر این اساس، فروردین ماه امسال حدود یک میلیارد و 167 میلیون دلار ارزش محصولات پتروشیمی صادراتی ایران بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال حدود 450 میلیون دلار افزایش یافته است.

 در این مدت میزان محصولات پتروشیمی و پلیمری عرضه شده در بازارهای داخلی و با هدف تامین نیاز صنایع تکمیلی پتروشیمی حدود یک میلیون و 326 هزار تن بوده که ارزش محصولات عرضه شده در بازار داخلی حدود سه هزار و 459 میلیارد تومان تخمین شده می شود.

 در نخستین ماه امسال، حجم تولید محصولات پتروشیمیایی هم حدود چهار میلیون و 710 هزار تن بوده که این میران بخشی از برنامه تولید 63 میلیون تن محصول پتروشیمی و پلیمری برای سال 97 است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers