از بطری های PET تا بسته بندی های تخم مرغ به کمک تکنولوژی AMUT

از بطری های PET تا بسته بندی های تخم مرغ به کمک تکنولوژی AMUT

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

سه شرکت در اقصی نقاط دنیا، که در فیلدهای مختلف کار می کنند دست به دست هم داده اند تا با بازیافت PET بطری و تبدیل آن به بسته بندی تخم مرغ به اقتصاد سبز و مدل Circular Economy دست یابند.

به گزارش گروه ترجمه و تولید محتوی ماهنامه صنایع پلاستیک، این سه بازیکن برای یک سیاره سبز عبارتند از گروه Amut، مزارع خانوادگی Hickman و شرکت بازیافت کالیفرنیایی Global .Plastics

این سه شرکت، کمپانی هایی پیشرویی هستند که یک همکاری عمودی عالی را آغاز کرده اند، تا به پلاستیک یک زندگی دوم ببخشند تا از دفن در خاک یا رها شدن بطری های مصرف شده در اقیانوس جلوگیری نمایند.

Global Plastics ، یک تولید کننده ی شناخته شده کالیفرونیایی بسته بندی با PET است که تمام محصولاتش را با بطری های مصرف شده ی پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری (PET) می سازد. Global Plastics ، تقریبا چهار میلیون بطری را در روز بازیافت می کند، که توسط رنگ دسته بندی شده اند و به همین ترتیب، شستشو و مرتب می شوند. این شرکت، سپس لایه های (پلاستی سایزر) PET را خرد کرده (تبدیل به پرک) و ورق را برای استفاده نهایی در ترفومرمینگ اکسترود می کند.

کل فرآیند؛ توسط ماشین آلات گروه Amut انجام می شود و مطابق با استانداردهای اداره ی فدرال غذا و داروی آمریکا ( FDA ) می باشد و مناسب برای طرح ها و برنامه هایی است که در تماس مستقیم با مواد غذایی قرار می گیرد. محصولات شرکت Global Plastics مجوزهای لازم را از Food& Drag Association Of America موسوم به FDA اخذ نموده است.

مزارع خانوادگی Hickman ، در تولید تخم مرغ فعالیت گسترده ای در بازار ایالات متحده دارد و تخم مرغ هایش را با ظروفی که با استفاده از PET بازیافتی بطری های نوشابه های گازدار و آب تهیه شده اند، روانه ی بازار می نماید. شریک این پروژه، شرکت Global Plastics است که روزانه چهار میلیون بطری پت را با استاندارد بالا، با ماشین های Amut، بازیافت می کند.

این ظروف سازگار با محیط زیست، حدود 5 بطری برای بسته بندی 18 تایی تخم مرغ، سه بطری برای ساخت یک ظرف 12 عددی تخم مرغ مصرف می کنند. بسته های 24 تایی تخم مرغ که با استفاده از پت های بازیافت شده توسط ماشین های گروه Amut و شرکت Global Plastics تدارک دیده شده است، به زودی به قفسه های مغازه ها خواهند آمد.

مزارع خانوادگی Hickman نیز کسب و کار ترموفرمینگ خانگی خود را با دستگاههایACF920   محصول Amut-Comi آغاز کرده اند.

آنها از نرم افزار به تازگی توسعه یافته به نام EASY، که بسیار ساده است، استفاده می کنند . این نرم افزار دستگاه ها را به سهولت راه اندازی می کند و همچنین به جز کسب و کارهای خانوادگی برای کسب و کارها و کمپانی های تازه کار نیز بسیار مناسب است تا کارشان را با این نرم افزار آغاز نمایند.

سری ACFگروه Amut، که برای اولین در سال 2016 ارایه شده است و در دوسال گذشته با اقبال مناسبی رو به رو شده و در اقصی نقاط جهان نصب شده است . این مدل دربازار آمریکای شمالی نفوذ قابل توجهی داشته است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers