پیاده سازی فاز دوم پروژه STOP Ocean Plastics در اندونزی

پیاده سازی فاز دوم پروژه STOP Ocean Plastics در اندونزی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

شرکت Borealis یکی از پیشگامان راه حل های نو آورانه در زمینه های پلی اولفین ها، مواد شیمیایی پایه و کود، اعلام کرد که تایید می کند، بیشتر هزینه ها برای پروژه ی STOP Ocean Plastics موسوم به STOP تهیه شده است. پروژه ی STOP یک طرح مشترک با SYSTEMIQ و شرکت ضایعات اندونزی است. این پروژه با دولتهای محلی برای جلوگیری از ریزش و نشست مواد پلاستیک را در اقیانوس کار می کند. همچنین این شرکت در همکاری با دولتهای محلی، برای افزایش بازده بازیافت پلاستیک و تغییرات گسترده مورد نیاز برای یک اقتصاد چرخه ای بر پایه ی پلاستیک، فعالیت می کند. به این شکل بودجه ی فاز دوم پروژه ی STOP تدارک دیده شده است.

پلاستیک می تواند دامنه ی وسیعی از مزایای پایدار نظیر افزایش موثر بهره وری انرژی و جلوگیری از زباله های مواد غذایی را ارایه نماید. با این حال، ریختن پلاستیک در اقیانوس ها، موضوعی مهم در سراسر جهان است. Borealis به عنوان بخشی از وظایف اجتماعی خود، به طور مشترک پروژه ی STOP رابا SYSTEMIQ ، یک شرکت مشاوره و سرمایه گذاری که هدف آن مقابله با شکست سیستم است، راه اندازی کرده و توسعه داده است.

مرحله ی اول پروژه ی STOP منجر به اتمام موفقیت آمیز مطالعات امکان سنجی و مطالعات پایه و سایر کارهای آماده سازی شد. ایجاد اولین مشارکت محلی در اندونزی آغاز مرحله ی دوم این پروژه است. رشد اقتصادی و مصرف پلاستیک در اندونزی با دیگر کشورهای جنوب شرق آسیا همبسته است. این موضوع باعث شده که اندونزی پس از چین به دومین منبع آلوده سازی اقیانوس ها با پلاستیک بدل شود. اولین بخش از این فاز دوم این پروژه، همکاری با دولت محلی مونکر، بندر بزرگ ماهیگیری که در شرق جزیره ی جاوا قرار است که در معرض آلودگی های پلاستیک در بندر، رودخانه و سواحل قرار دارد.

هدف پروژه ی STOP، رساندن نشست ضایعات پلاستیک به محیط زیست به صفر می باشد. این هدف با بهبود جمع آوری و مرتب سازی زباله ها، با افزایش زنجیره ی تامین از جمع آوری ضایعات به شرکت های بازیافت، افزایش درآمد و مشاغل جدید، بازیافت و باز استفاده ی پلاستیک و نهایتا ایجاد یک اقتصاد جرخشی پلاستیک محقق می شود.

افزایش زباله های پلاستیک، در بهداشت عمومی، گردشگری و ماهیگیری به جوامع محلی لطمه می زند. مارک گرت، رییس اجرایی Borealis می گوید: " ما خوشحالیم که در ادامه ی این روند که گامی مهم در جهت یک اقتصاد چرخشی یا چرخه ای پلاستیک است، به نقطه ی کنونی رسیده ایم." وی ادامه می دهد: " همچنین ما شادمانیم که Borouge، شرکت ملی نفت ابوظبی (ADNOC) به عنوان سرمایه گذار مشترک ما از این پروژه حمایت می کند. "

مارتینStuchtey مدیر عامل و بنیانگذار SYSTEMIQ می گوید: "فاز بعدی پروژه ی STOP یک نقطه ی عطف مهم در تلاش های ما برای حفظ اقیانوس ها از آلودگی های پلاستیک است."

وی در انتها گفت: "محیط زیست آسیا، نیازمند سرعت بخشیدن به راه حل های مدیریت زباله، به ویژه مدیریت زباله ها و ضایعات پلاستیک در اقیانوسهاست. ما برای طراحی و ارایه ی این مدل مشارکت شهری و محلی، همراه با Borealis و همکاران دولتی مان در اندونزی، بسیار هیجان زده هستیم که گام بلندی برای دست یابی به این مهم بر می داریم. "

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers