تحسین مجله مد ووگ بریتانیا از کفش های بازیافتی زنانه Rothy

تحسین مجله مد ووگ بریتانیا از کفش های بازیافتی زنانه Rothy

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

چندی پیش خبری را پوشش دادیم که طی آن مدیرعامل شرکت آدیداس از تولید و فروش یک میلیون جفت کفش ورزشی توسط این غولِ آلمانیِ سازنده ی لوازم و البسه ی ورزشی در سال اخیر خبر داده بود.

وی در مصاحبه با شبکه ی CNBC آمریکا گفته بود: که این کفش ها از بطری های رها شده در اقیانوسها تولید شده اند.

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک، حالا شرکت بریتانیایی دیگری یک گام پیشتر گذاشته است و اقدام به تولید کفش های زنانه با استفاده از بطری های ضایعاتی و مصرف شده نموده است و محصولات زیست سازگار خود را در بازارهای مد از نیویورک گرفته تا لندن و میلان به معرض نمایش و فروش گذاشته است و با اقبال جامعه ی هدف سخت گیر خود در این زمینه مواجه شده است.

به گفته ی مسوولان این استارت آپ جدید که روتی (Rothy) نام دارد، از زمان تاسیس این شرکت در سال 2016 تا به حال 5 میلیون بطری پلاستیک از محل دفن زباله ها برای تبدیل شدن به کفش های زنانه ی شیک و مجلسی به کارخانه منتقل شده است.

این شرکت با سرمایه گذاری دو فرد هوشمند در حالی جهت تولید کفش زنانه ی شب از زباله ها و ضایعات پلاستیک راه اندازی شده است که هیچ یک از آنها تا پیش از تاسیس این شرکت، هیچ تخصص یا سابقه ای در تولید لباس و کفش نداشته اند. مجله ی ووگ (Vogue) بریتانیا، که مهمترین مجله ی مد این کشور به شمار می رود، لقب ریسک پذیرترین سرمایه گذاری در زمینه مد در سال 2016 را به این شرکت اعطا نموده است که برای برند Rothy بسیار مایه ی خرسندی است.

مراحل تولید کفش زنانه روتی به ترتیب انتقال بطری های بازیافتی به محل کارخانه، استرلیزه کردن آنها، شستشو با آب بسیار داغ جهت از بین بردن هرگونه قارچ، میکروب یا ویروسی که احتمالا در دمای بالا احتمال حیات دارد، خرد کردن بطری و ریز شدن است.

هنگامی که بطری مراحل فوق را طی نمود، به یک ماده ی نرم و الاستیک بدل می شود. از این مواد، نخ هایی تهیه می شود و نخ ها در چاپگرهای سه بعدی قرار می گیرند و چاپگر 3D (سه بعدی) بنا به دستور و الگوریتم حرکتی که دریافت کرده است، شروع به حرکت و تولید رویه ی کفش های این برند می نماید.

رویه ی کفش که توسط چاپگر سه بعدی و نخ های تهیه شده از بطری های بازیافتی کامل شد به بخش زیر کفش که آنهم از جنس فیبر کربن ساخته می شود، چسبانده می شود.

قیمت میانگین کفش های روتی 145 دلار آمریکا برآورد شده است و کسانیکه از این کفش ها استفاده می کنند می توانند در پایان زمان استفاده ی خود و وقتی که کفش کهنه شد و قصد دور انداختن آنرا داشتند، کفش را به شرکت روتی بازگرداند تا در تهیه ی دوباره ی کفش جدید دیگری از مواد آن استفاده شود. این مشتریان، از مزایایی که این شرکت برایشان در نظر گرفته است، بهره مند شده و در عین حال محیط زیست نیز از آلودگی به این وسیله مصون می ماند و چرخه ی بازیافت به صورت نماد حلقه وارش رعایت خواهد شد.

در سنوات اخیر و به ویژه پس از اینکه در سال 2016 نمایشگاه کا دوسلدورف، که بزرگترین نمایشگاه پلاستیک جهان است، یکی از دو زمینه یا تم اصلی نمایشگاهش را زدودن اقیانوسها از ضایعات پلاستیک قرار داد، شاهد بوده ایم که از ضایعات پلاستیک برای تولید البسه ی ورزشی و یا کفشهای ورزشی توسط شرکتهایی نظیر کلمبیا اسپرت در آمریکا یا آدیداس در آلمان بیشتر استفاده می شود، اما شرکت روتی این روند را یک گام به پیش برده است و محصول بازیافتی خود را وارد صنعت چندمیلیارد دلاری مد نموده است. صنعتی که کمتر کسی فکر می کرد روزی، روزگاری و در پی استفاده از متد "باز استفاده-Reuse" جهت حفظ منابع زیر زمینی بشر و نیز پالودن طبیعت از آلودگی های پلاستیک، به محصولات بازیافتی روی خوش نشان دهد. اما ظاهرا شرکت روتی توانسته است با کیفیت و ظاهر زیبا و جذاب کفش هایش، جای خود را در این صنعت سخت گیر باز نماید و توسط مجلات معروف مد نظیر ووگ بریتانیا نیز مورد تشویق قرار گیرد.

منبع: بیزینس اینسایدر

اخبار مشابه:

تولید و فروش یک میلیون جفت کفش بازیافتی ضایعات پلاستیک رها شده در اقیانوسها

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers