چسب مایع MeTro؛ راهی برای جلوگیری از مرگ به علت خونریزی!!

چسب مایع MeTro؛ راهی برای جلوگیری از مرگ به علت خونریزی!!

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

MeTro نوعی چسب مایع است، که احتیاج به بخیه را از میان می برد و توانایی کاهش قابل ملاحظه ی مرگ و میر در مواقع و مواردی چون زمان جنگها را داراست.

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک، پژوهشگران و محققان استرالیایی در دانشگاهی در سیدنی موفق به ساخت نوعی چسب مایع و قابل تزریق مخصوص شده اند که از خونریزی ها جلوگیری می نماید.ضمن اینکه شاید مهمترین خصلت ضمنی این چسب عدم نیاز به هر گونه بخیه و در نتیجه ی آن، عدم وجود آثار بخیه در بسیار از جراحت ها، خاصه در اندامی است که ممکن است به زیبایی آسیب برساند.

این چسب که “MeTro” نام دارد، تنها شصت ثانیه برای انجام فرآیند کاری خود زمان نیاز دارد.(در حالت نرمال و پیش فرضی که در نظر گرفته شده است.) چسب “MeTro”، مایع است، زمانی که از طریق سرنگ ویژه اش روی زخم ریخته (پاشیده) می شود، به این شکل عمل می نماید که شروع به پر کردن فضاهای خالی می نماید. این چسب می تواند روی بافت های داخلی و خارجی از جمله پوست، قلب، ریه ها و شریان ها به کار رود.

در آزمایشی که محققان انجام دادند، “MeTro”، توانست به خوبی بریدگی شریان ها و ریه ی موش آزمایشگاهی و نیز بریدگی ریه ی خوک را پوشش داده و مانع از خونریزی بیشتر جانداران گردد.

پس از اِعمال چسب روی زخم، حدود یک دقیقه نور ماورای بنفش به سطح زخم تابانده می شود تا موجب سفت شدن آن گردد.

“MeTro” همچنین حاوی آنزیم های مخصوصی است که مقدار آنها می تواند مشخص کننده ی زمان ماندگاری چسب باشد. این آنزیم ها موجب می گردند تا افراد بتوانند در شرایط گوناگون بسته به نوع زخم و شرایط محیطی دیگر از جمله فاصله تا اولین مکان جراحی و پزشکی و ... از مدت زمان ماندگاری متفاوت چسب بهره ببرند و مطلع باشند. این چسب می تواند در مواقع اضطراری و ضروری نظیر شرایط جنگی یا در جراحی ها خاصه جراحی های صحرایی و یا در اورژانس ها به کار رود.

 

 

  برای کسب اطلاعات بیشتر از صنعت پلاستیک کشور، با کلیک روی آیکون تلگرام ذیل، به عضویت کانال ماهنامه در آیید.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers