تبدیل دی اکسید کربن به پلاستیک

تبدیل دی اکسید کربن به پلاستیک

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

یک گروه بین المللی از محققان از جمله از دانشگاه های تورنتو، کالیفرنیا و برکلی می گویند که به راه حل هایی دست یافته اند که بر اساس آن می تواند مانع ورود دی اکسیدکربن -یک عامل بزرگ تغییر اوضاع اقلیمی جهان- به اتمسفر شود و همچنین به کاهش وابستگی انسان به سوخت های فسیلی کمک می کند.

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوی وبسایت صنایع پلاستیک، این گروه از محققان و پژوهشگران موفق شدند شرایط مناسبی را برای تبدیل "دی اکسید کربن" به "اتانول" ایجاد کنند و سپس هم می توان از اتانول برای تولید "پلی اتیلن" که بنا بر آمارها شایع ترین پلیمر مورد استفاده از جهان معاصر ماست، به سهولت استفاده کرد.

مدتی است که دولت ایالات متحده ی آمریکا، بودجه ای را برای تبدیل گازهای گلخانه ای به مواد قابل استفاده ی دیگر اختصاص داده است و هدف از این آزمایش نیز کاهش واکنش دی اکسید کربن بود، واکنشی که از آن می توان برای تبدیل این گاز به مواد دیگر استفاده کرد.

فلزهای مختلفی به عنوان کاتالیزور در این نوع واکنش کاربرد دارند اما محققان مس را انتخاب کردند زیرا استفاده از آن می تواند به تولید اتیلین منجر شود.

'فیل دی لونا' از محققان ارشد این گروه گفت: مس یک ماده اسرارآمیز است. اسرار آمیز بودن آن هم به این دلیل است که می تواند مواد شیمیایی مختلفی را مانند متان، اتیلین و اتانول تولید کند اما کنترل آنچه این فلز می سازد، کار دشواری است.

اکنون محققان موفق به طراحی یک کاتالیزور و شناسایی شرایط دقیقی شدند که تولید اتیلن را در جریان این واکنش به حداکثر و تولید متان و منواکسید کربن را به حداقل می رساند.

محققان می گویند، اکنون امکان مهندسی کاتالیزوری که این شرایط را برآورده سازد مسیر است و یافته های آنها تاثیر مثبت قابل توجهی در این زمینه دارد.

لازم به ذکرست که استفاده از این کاتالیست یگانه راه تولید پلاستیک از CO2 نیست و دانشمندان و پژوهشگران روشها و راههای دیگری را برای این مهم یافته اند که در مقالات آتی در وبسایت ماهنامه به اطلاع شما همراهان گرامی خواهد رسید.

منبع: Canadian Light Source

 

 

 برای کسب اطلاعات بیشتر از صنعت پلاستیک کشور، با کلیک روی آیکون تلگرام ذیل، به عضویت کانال ماهنامه در آیید.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers