سیستم “Prelactia” در خدمت صنایع بسته بندی

سیستم “Prelactia” در خدمت صنایع بسته بندی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

توضیح عکس: سیستم Prelactia شرکت Netstal یک قالب پیش ساخته دو لایه برای صنعت لبنیات است.

به گزارش واحد ترجمه و تولید محتوای وبسایت صنایع پلاستیک، یک شرکت سوییسی تولید کننده ی دستگاه های قالب گیری تزریقی به نام “Netstal” پیش سازه های دو لایه ای با نام “Prelactia” را به جهانیان معرفی نموده است که جهت کاربرد در بطری شیر می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

علاوه بر شیر، سایر نوشیدنی هایی که طول عمر بلندی دارند، نیز می توانند به نحوی کاملا ایمن و به صورتی کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی با این سازه ی ویژه بسته بندی شوند. ضمن اینکه این ساختار دولایه باعث سودآوری اقتصادی برای تولید کنندگان خواهد شد.

برای ساخت بطری های شیر سفید رنگ، معمولا رنگ دانه های دی اکسید تیتانیوم (Tio2) را به پلیمر استفاده شده، می افزایند. این رنگدانه علاوه بر ایجاد رنگ مناسب، این قابلیت را دارد تا با خواص سدگری مناسبی که دارد در برابر نور UV نوعی مانع ایجاد نماید. این در حالیست که این افزودنی زمانی می تواند حداکثر بهره وری را داشته باشد، که حداقل 15 درصد وزنِ کل آمیزه ی مورد استفاده قرار گرفته شده را تشکیل دهد، اما زمانی که از فناوری “Prelactia”  استفاده می شود مصرف این افزودنی تنها در لایه ی خارجی می تواند میزان مصرف آن را به میزان چشمگیری کاهش داده و در عین حال با همین روش حدود صد درصد نور مریی قابل رویت توانایی ورود به داخل بسته بندی را نخواهد داشت و به این ترتیب طول عمر مواد بسته بندی شده می تواند تا حدود شش ماه افزایش یابد.

طرفه آنکه، از آنجایی که هر دو لایه از PET ساخته می شوند، پس از مصرف نیز می توانند در چرخه ی بازیافت قرار گیرند و به این ترتیب این فناوری را می توان ذیل فناوری هایی که پیرو اقتصاد گردشی (Circular Economy) دسته بندی نمود که به طبیعت آسیبی نمی رساند و ضایعاتش قابلیت بازگشت به چرخه ی تولید را داراست.

از این نوآوری در نمایشگاه بین المللی Drinktec برای نخستین بار پرده برداری شد.

منبع: Plast News Website

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از صنعت پلاستیک کشور، با کلیک روی آیکون تلگرام ذیل، به عضویت کانال ماهنامه در آیید.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers