سومين همايش فرصتهاي بازرگاني براي چين در ايران برگزار شد!

سومين همايش فرصتهاي بازرگاني براي چين در ايران برگزار شد!

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

بر اساس گزارش گروه بررسي مطالب رسانه هاي "ماهنامه صنايع پلاستيك"، به نقل از رسانه هاي عمومي كشور: در سومین همایش بازرگانی و سرمایه گذاری ایران و چین که با حضور فعالان بخش خصوصي و سفیر چین در ایران برگزار شد بر لزوم توسعه همکاری‌ها و سرمایه گذاری شرکت‌های چینی در ایران تاکید شد.

اين همایش بازرگانی صبح امروز ۱۰ بهمن ماه با حضور آقاي  اسدالله عسگراولادی, رييس اتاق بازرگانی ایران و چین; محمد خزاعی, رييس سازمان سرمایه‌گذاری; غلامحسین شافعی، رييس اتاق بازرگانی ایران;  پانگ سن, سفیر چین در ایران و جمعی از فعالان تجاری دو کشور برگزار شد.

اداره این گردهمايي تجاري را آقاي مجید رضا حریری، نایب رييس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین بر عهده داشت.

آقاي اسدالله عسگر اولادی در این همایش درباره آخرین وضعیت تجاری ایران و چین گفت که در سال گذشته ميلادي حجم مبادلات تجاری دو کشور به ۴۰ میلیارد دلار نزدیک شده است. وي همچنین وعده داد که در سال ۲۰۱۸ حجم اين مبادلات به ۵۰ میلیارد دلار برسد. به گفته ايشان قرار است در سال ۲۰۱۸ بخش خصوصی ایران در چهار نمایشگاه چین شركت کند و هر ماه نیز ایران از یک هیات چینی میزبانی خواهد کرد.

آقاي غلامحسین شافعی نيز در این همایش از احتمال زياد حل ماجرای بسته شدن حساب‌های ایرانیان در چین خبر داد. وي در بر شماري مهمترین زمینه‌های همکاری دو کشور گفت که صنعت گردشگري و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های حمل و نقل، انرژی، مخابرات و سایر فعالیت‌های صنعتی از مهمترین زمینه‌های همکاری ایران و چین است.

شافعی با اشاره به اهمیت جاده ابریشم و نقش چینی‌ها در احیای آن تصریح کرد که یکی از مهمترین زمینه‌ها برای همکاری‌های ایران و چین تا سال ۲۰۲۵ جاده ابریشم است که می‌تواند فصل تازه‌ای را در روابط اقتصادی دو کشور ایجاد کند.

به گفته آقاي همچنین محمد خزاعی، ديگر سخنگوي این همایش: طی چهار سال گذشته حدود دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری از طرف شرکت‌های چینی در ایران صورت گرفته‌ است. به گفته وی اولین قرارداد بزرگ مالی بین ایران و یک موسسه مالی چین به مبلغ ۱۰ میلیارد دلار امضا شد که این قرارداد به غیر از سایر توافقات اقتصادی است که بین دو کشور صورت گرفته است.

البته هيچ يك از حاضران اين پرسش را مطرح نكردند كه چرا كشور چين جاده ابريشم را كه مالك تاريخي و طراحي آن ايراني ها بوده اند، از شمال ايران و نه از داخل ايران، عبور نداده است؟

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers