تعطیلی بازار آزاد محصولات پلیمری با یک بارش برف!!!

تعطیلی بازار آزاد محصولات پلیمری با یک بارش برف!!!

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

دیروز یکشنبه 8 بهمن ماه 1396، شایعاتی شنیده شد مبنی بر اینکه محصولات پلیمری از انبارهای شورآباد بارگیری نمی شوند، در نتیجه در بازار آزاد مواد پلیمری به رغم اعلام قیمت های پایه محصولات پلیمری از سوی دفتر توسعه ی صنایع پایین دستی و افزایش این قیمتها، هیچ پیشنهادی از سوی بازرگانان و واسطه ها ارایه نشد و بازار در رکورد نسبی به سر برد.

امروز اما با قطعی شدن خبر دیروز مبنی بر اینکه انبارهای شورآباد تعطیل هستند، در نتیجه محصولات پلیمری بارگیری نمی شوند این رکود ادامه داشت و حجم معاملات به شدت کاهش داشت. به گفته ی یکی از صنعتگران در تماس با ماهنامه صنایع پلاستیک، وی حتا با رقمی به مراتب بالاتر از رقم رسمی پیشنهادی از سوی دفتر توسعه ی صنایع پایین دستی و حتا بالاتر از آخرین قیمت موجود در بازار آزاد، موفق به تهیه ی مواد نشده است.

حال یک سووال پیش آمد می کند، به راستی یک شهر مانند تهران با چیزی در حدود 15 میلیون جمعیت، به عنوان پایتخت کشوری که مدعی است در بسیاری شئون در منطقه در رده ی نخست قرار دارد، پس از بارش یک برف ساده باید به این روز بیافتد؟ مگر ستاد بحران از اطلاعاتی که حتا مردم عادی در ارتباط با اب و هوا داشتند، مطلع نبوده است؟ اگر نبوده است که وای بر ما! اگر مطلع بوده است چرا هیچ تمیهدی اندیشیده نشده است!!! به راستی چه کسی جز صنعتگر باید تاوان، کاهش شدید عرضه به علت یک بارش برف که منجر به افزایش نجومی قیمت می شود را بدهد و تازه این در شرایطی است که کسی حاضر به فروش مواد و تحویل آن باشد و الا که کار کارگاهها و کارخانجات هم به علت عدم تامین مواد اولیه (ولو به قیمت گزاف) تعطیل خواهد شد!؟!

یاد شبی افتادم که برای انجام کاری در منزل گرافیست ماهنامه حضور داشتم، وی گفت امروز برای یکصد دلار به بازار ارز سری زدم . کسی صددلار از من طلب کرده بود و با وجود اینکه قیمت دلار 4600 تومان بود، موفق نشدم با پیشنهاد 5500 تومانی حتا یک دلار تهیه کنم. هیچکس حاضر به فروش نبود! همه می گفتند که دلار ندارند! و نهایتا هم از یکی از نزدیکانش یکصد دلار را تهیه و به دوستی که نیاز داشته بود، رسانده بود.

به راستی وقتی آدم با چنین مواردی برخورد می کند، جز تاسف چه حسی می تواند داشته باشد!!!!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers