گزارش سالانه AMAPLAST از صنعت ماشین سازی پلاستیک ایتالیا

گزارش سالانه AMAPLAST از صنعت ماشین سازی پلاستیک ایتالیا

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

AMAPLAST به سیاق هر ساله در پایان سال میلادی 2017 گزارشی از وضعیت صنعت ماشین سازی ایتالیا منتشر نمود که توجه شما را به مطالعه ی آن جلب می نمایم.

به گزارش صنایع پلاستیک به نقل از  AMAPLAST، انجمن سازندگان و تولید کنندگان ماشین آلات پلاستیک و لاستیک ایتالیا، این کشور به رشد 5 درصدی در سال 2017 و با ارزش تقریبی 5/4 میلیارد یورو رسیده است. در بیانیه این انجمن که با استناد به آمارسازمان ISTAT،ارایه و منتشر گردیده است، ایتالیا طی سال 2017 میلادی، 12 درصد افزایش واردات و 16 درصد افزایش صادرات در بخش ماشین آلات فراوری صنایع پلاستیک و لاستیک داشته است.

طبق گفتگوی انجام شده،آقای Alessandro Grasi مدیر عامل آما پلاست از وضعیت صادرات صنایع پلاستیک و لاستیک ایتالیا در سال گذشته ابراز خرسندی کرده و اعلام می دارد، هفتاد درصد تولیدات ایتالیا طی نه ماه ماهه اول سال 2017 صادر شده است، که در این میان سازندگان ماشین آلات فراوری پلاستیک و لاستیک ایتالیا، سهم بسزایی در این مهم داشته اند.

ماشین های ترموفرمینگ با 51 درصد و اکستروژن با 19 درصد ،بیشترین سهم را در صادرات ماشین آلات پلیمری این کشور به خود اختصاص داده اند. البته عملکرد در بخش ماشین های نساجی و فوم سازی، به شکل قابل توجهی ضعیف بوده است

طی این سال، 61 درصد کل صادرات ایتالیا به کشورهای اروپایی بوده و رشدی معادل 20 درصد داشته است. بیشترین سهم از آن کشور آلمان 25 درصد، اسپانیا 11 درصد و فرانسه با 15 درصد بوده است.

دراین گزارش آمده است که علاوه بر سه بازار سنتی ایتالیا،(آلمان، فرانسه و اسپانیا) روسیه نقش مهمی در افزایش صادرات این کشور داشته است.

صادرات صنایع پلاستیک و لاستیک ایتالیا در سال 2017 به کشورهای دیگر به شرح زیر گزارش گردیده است:

علیرغم وضعیت نامطلوب اقتصادی در مکزیک، میزان صادرات به این کشور 12 درصد رشد داشته است.

روند صادراتی ایتالیا به آسیا و دو کشور مهم این منطقه، ایران و عربستان با کاهش مواجه بوده است، به طوریکه میزان کاهش در ایران پنج و در عربستان 34 درصد گزارش شده است. البته عملکرد صادراتی ایتالیا به امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی بهتر، و تنها با 5 درصد کاهش مواجه بوده است.

چین و هند دو بازار عمده خاور دور هم چنان با روند نزولی مواجه هستند و میزان صادرات به چین، یازده و به هند،یک درصد کاهش نشان می دهد.

کشورهای آفریقایی که سهم سه درصدی از کل صادرات ایتالیا را به خود تخصیص می دهند، با 22 درصد رشد مواجه بوده اند. از میان بیشترین سهم مربوط به کشورهای مدیترانه ای، الجزایر و مصر است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers