تحلیلی بر قیمتهای پایه 8 بهمن مواد پلیمری؛ باز هم روند افزایشی!

تحلیلی بر قیمتهای پایه 8 بهمن مواد پلیمری؛ باز هم روند افزایشی!

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

با نگاهی به قیمت های پایه ی منتشره توسط دفتر توسعه ی صنایع پایین دستی پتروشیمی در 8 بهمن 1396 و مقایسه ی آن با قیمت های 1 بهمن 1396 می توان به سادگی دریافت که اکثر گریدها با افزایش قیمت مواجه شدند که البته قابل پیش بینی بود. با توجه به وضعیت نرخ دلار و قیمت های جهانی، و فرمول محاسبه ی قیمت های پایه که بر این دو فکت اصلی استوار است، برای چندمین هفته است که قیمت مواد پلیمری روند تصاعدی داشته اند.

به گزارش وبسایت ماهنامه صنایع پلاستیک به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران، افزایش قیمت دلار و نرخ های جهانی سبب ادامه افزایش نرخ های محصولات پلیمری شده است، به طوری که بیشترین افزایش قیمت پایه متعلق به پلی اتیلن های سنگین تزریقی و دورانی با ۶.۱ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته است.

در رتبه بعدی پلی استایرن های معمولی و مقاوم با ۵.۵ و ۵.۴ درصد رشد نسبت به هفته قبل قرار دارند، این کالاها به ترتیب ۳۵۱ و ۳۵۶ تومان نسبت به هفته قبل گران شدند. در ادامه پی وی سی ها با ۴.۴ درصد رشد نسبت به هفته قبل قرار دارند، همچنین پلی اتیلن سنگین اکستروژن هم ۴.۱ درصد نسبت به هفته گذشته رشد قیمت داشت.

در ادامه در گروه محصولات پلیمری، پلی اتیلن های سنگین فیلم و پلی اتیلن های سبک فیلم و خطی نیز روندی افزایشی داشته و حدودا ۲ تا ۲.۷ درصد نسبت به هفته قبل گران شدند.پلی پروپیلن های شیمیایی و نساجی، همچنین پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری نیز روندی افزایشی داشته و حدودا ۲.۶ درصد نسبت به هفته قبل گران شدند.

قیمت دلار نیز در محاسبه نرخ پایه محصولات پلیمری نسبت به هفته قبل ۳.۱ درصد افزایش داشت و به رقم ۴ هزار و ۵۲۸ تومان رسید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers