نقش مزیت های پلاستیک در رشد دوباره صنایع اتومبیل سازی آمریکا

نقش مزیت های پلاستیک در رشد دوباره صنایع اتومبیل سازی آمریکا

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

صنایع خودروسازی آمریکا، زمانی در دهه های 1960 تا 1990 یکی از پیشروترین و مهم ترین صنایع این کشور به شمار می رفت و ایالات متحده صادرات خودروهای بسیاری را در این سالها به خود اختصاص داده بود. دیترویت به مرکز ماشین سازی دنیا بدل شده بود، اما از اواخر دهه ی نود و با جدی شدن مسله ی «گرمایش زمین» و معضلات «ژیست محیطی دیگر» خودروهای آمریکایی با وجود همه ی مزیت هایی که داشتند به علت مصرف سوخت بالا، اندک اندک از سوی بازار کنار گذاشته شدند و کار به جایی رسید که شهر دیترویت اعلام ورشکستگی کرد. اما این صنعت دوباره در ایالات به مدد استفاده از " پلاستیک های پیشرفته و مهندسی شده " جانی دوباره گرفته است. تخمین زده شده است که در ازای هر یکصد کیلو کاهش در وزن خودرو، مصرف انرژی آن بین 5 تا 7 درصد کاهش می یابد و پلاستیک ها مهمترین نقش را در کاهش وزن خودروهای آمریکایی داشته اند. در ادامه شما را به مطالعه ی مطلبی ذیل عنوان " نقش مزیت های پلاستیک در رشد دوباره صنایع اتومبیل سازی آمریکا" دعوت می نماییم.


پلاستیک ها به کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در تعدادی از صنایع، با استفاده از برنامه های کاربردی و مزایای بی شماری آنها شناخته شده اند. یکی از صنایعی که با استفاده از پلاستیک و با نوآوری های سازگار با محیط زیست توسعه می یابد، "صنعت خودروسازی" است.

براساس آخرین گزارش های صنعتی، فروش خودرو در ایالات متحده آمریکا در سال گذشته (2017) به سودآوری بالاتر از سطح پیش از رکود اقتصادی در سال 2008 افتاده است. صنعت خودرو سازی جهانی نیز به خوبی کار می کند و در مسیر توسعه قرار دارد. این البته، نتیجه بسیاری از عواملی است که یکی از آنها، مزایای متمایز استفاده از پلاستیک است. پلاستیک هایی که برای ساخت اتومبیل استفاده می شوند، به افزایش بهره وری انرژی کمک می کنند، عمدتا به دلیل کاهش وزن، همراه با مقاومت در برابر خوردگی، انعطاف پذیری در طراحی، دوام و عملکرد بالاتر با هزینه های پایین تر. این همه منجر به تولید اتومبیل بهتر در قیمت های پایین تر و در نتیجه فروش بیشتر شده است.

پلاستیک ها از دهه 1950 در خودروها استفاده شده است، اما نوآوری هایی که اخیرا در این صنعت رخ داده است، وضعیت آن را متحول کرده است. پلیمرهای مهندسی شده و پلاستیک های پیشرفته، به صورت مداوم جایگزین آلومینیوم و سایر فلزات به کار رفته در خودروها می گردند، در حالی که متوسط استفاده از پلاستیک در داخل ​​ماشین در حال حاضر رقمی بیش از 50٪ است. در حال حاضر در ماشین آلات با تکنولوژی بالا، بیش از 1000 قطعه از قطعات مختلف خودرو از پلاستیک ساخته می شوند

در بیرون خودرو، پلاستیک ها از هر پانل بدنه تا ضربه گیرها استفاده می شوند و وزن کلی را کاهش می دهد بدون اینکه ایمنی یا عملکرد وسیله نقلیه را تحت تاثیر قرار دهد

بسیاری از اقتصادانان آمریکایی معتقدند که استفاده از پلاستیک و پلیمرها مهندسی شده و پیشرفته، سبب توسعه ی صنایع خودروسازی ایالات متحده می شوند و باعث خواهند شد که دوباره این کشور به صورت یک ماشین صادرات خودروسازی درآید و جایگاه خود را در بازار جهانی خودرو به سطح سابق برساند، چرا که پلاستیک ها ماشین های آمریکایی را که قالبا بنزین زیادی مصرف می کنند به ماشین های با مزیت های فراوان و مصرف کم انرژی بدل خواهند نمود. این در بعد داخلی به مفهوم ایجاد اشتغال بیشتر و افزایش تولید ناخالص ملی است که جایگاه اقتصاد آمریکا را تحکیم می نماید.

وسایل نقلیه بهتر، امن تر، بهره وری انرژی بهتر، اشتغال بالاتر و افزایش صادرات ... به نظر می رسد که مزایای پلاستیک در خودروها واقعا قابل توجه است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers