لغو معافیت مالیاتی فروش خوراک بین مجتمعی پتروشیمی‌ها از سال آینده

لغو معافیت مالیاتی فروش خوراک بین مجتمعی پتروشیمی‌ها از سال آینده

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

به گزارش وب سایت ماهنامه صنایع پلاستیک به نقل از ایپک، مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم با بیان اینکه از سال آينده معافيت مالياتي شركت‌هاي پتروشيمي يكي پس از ديگري به پایان می رسد، اعلام کرد: در صورتی که اصلاحاتی در قانون ششم توسعه اعمال نشود از سال آینده فروش خوراک بین مجتمعی با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

به گزارش پترو نیوز، مهندس «سید حسن میرافضلی» در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی با بیان اینکه از سال آينده معافيت مالياتي شركت‌هاي پتروشيمي يكي پس از ديگري تمام مي‌شود، گفت: بر اساس ضوابط جدید منافع شركتهای پتروشیمی در صادرات است زيرا در اين صورت معافيت مالياتي دارند ولي اگر به داخل محصول  بدهند بايد ماليات بپردازند که با اين اوصاف شركت‌هاي بخش پايين دستي صنعت پتروشيمي چه كنند؟

 مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم با اعلام اینکه سال آينده بحران خواهيم داشت و شركت‌ها زير بار اين مساله نخواهند رفت كه محصولات را به داخل بدهند مگر اينكه در برنامه ششم توسعه اصلاحاتی اعمال شود، تصریح کرد: در قانون برنامه پنجم، خوراك بين مجتمع‌ها معاف از ماليات بود و اگر اين قانون اصلاح نشود، سال آينده بحران بين توليد و مصرف كننده‌هاي پتروشيمي ایجاد خواهد شد.

 این مقام مسوول با بیان اینکه توليدكننده ها دليلي براي فروش خوراك به مصرف كنندگان داخلی نخواهند داشت زيرا فروش داخل ماليات و هزينه به همراه دارد و صادرات این هزینه ها را ندارد، بیان کرد: بنابراين سال آينده دليلي براي تامين خوراك مجتمع‌هاي داخلي نخواهيم داشت.

وی ادامه داد: پيشنهاد مي كنيم قانون حتما اصلاح شود، در برنامه پنجم توسعه اين موضوع ديده شده بود كه در برنامه ششم حذف شد و بايد سريع متمم بخورد و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مشكل را حل كنند.

 میرافضلی با یادآوری اینکه به هر حال اگر قانون اصلاح نشود، اختلافات بين شركت‌هاي پتروشيمي آغاز مي‌شود، تاکید کرد: از سال آینده اينكه با قيمت ارز مبادله اي، باید FOB  منهاي 5 درصد بدهيم و از طرفی ماليات هم باید پرداخت شود که اصلا منطقي نيست و اگر قانون اصلاح نشود، صادرات رويكرد توليد كنندگان در صنعت پتروشيمي كشور خواهد بود.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم با بیان اینکه در شرایط فعلی حاشيه سود شركت‌هاي پتروشيمي عموما كمتر از سود بانكي است، خاطرنشان کرد: با اين وجود فشارهاي زيادي به اين صنعت مولد و اشتغال زا وارد مي‌شود که نیاز است نوع نگاه‌ها و نگرش‌هاي مسوولين نسبت به اين حوزه باید اصلاح شود و تا اين تغییر رویکرد انجام نشود، تحول و شكوفايي در صنعت پتروشيمي حاصل نخواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

شرکت اطلس ماشین پلیمر: عرضه کننده ماشین های تزریق پلاستیک

_

________

_________

نخستین همایش ظروف یکبار مصرف (کلیک کنید)

____________________

 

 

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers