اولین قرارداد GTP صنعت پتروشیمی ایران با ایتالیایی ها

اولین قرارداد GTP صنعت پتروشیمی ایران با ایتالیایی ها

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

اولین قرارداد GTP صنایع پتروشیمی کشور با هدف تبدیل متان به پروپیلن میان شرکت پتروشیمی اردبیل و شرکتی ایتالیایی به نام "تکینت" به ارزش حدودا سی و چهار میلیون دلار امضا شد. به گزارش صنایع پلاستیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی ایران، بهرام شهسواری در تشریح جزییات امضای این قرارداد، گفت: هدف پروژه مجتمع پتروشیمی اردبیل تولید پروپیلن از گاز طبیعی است. وی  ظرفیت تولید سالانه این مجتمع پتروشیمی را سالانه 500 هزار تن برآورد نمود و افزود:پتروشیمی اردبیل با سرمایه‌گذاری 1.6 میلیارد دلاری اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه قرارداد مهندسی پروژه پلی‌پروپیلن از گاز طبیعی با شرکت مهندسی تکینت ایتالیا امضا شده است، ارزش تقریبی پروژه را حدود 34 میلیون دلار و مدت زمان اجرایش را حداکثر 18 ماه اعلام نمود.

این مقام مسوول با تشریح این نکته که در شرایط فعلی و با توجه به این حقیقت که بازار ترکیه دومین بازار بزرگ مصرف کننده ی پروپیلن در جهان به شمار می رود، ادامه داد: مکان یابی این پروژه در استان و شهرستان اردبیل بر همین مبنا صورت گرفته است تا هزینه های جانبی صادرات به این کشور کاهش پیدا کند. وی همچنین تصریح کرد که قرار است بیشتر تولیدات این مجتمع پتروشیمی به دومین بازار بزرگ پروپیلن دنیا، ترکیه صادر گردد.

ریس هیات مدیره پتروشیمی اردبیل میزان ارز آوری این پروژه را چیزی بالغ بر 400 میلیون دلار در سال گمانه زنی نمود.

شهسواری با بیان این که پروژه پروپیلن از گاز طبیعی برای اولین بار در کشور اجرایی می‌شود تاکید کرد: این پروژه در راستای سیاست‌های کلی نظام برای جلوگیری از خام فروشی بوده و دولت نیز حامی اجرای این طرح است.

طرف ایتالیایی قرارداد آقای جرجیو رونزی مدیر بازرگانی شرکت ایتالیایی تکینت گفت: ایران قابلیت مناسب منطقه‌ای برای صادرات دارد و تنها مساله فاینانس در همکاری‌های اقتصادی دو کشور مطرح است که باید مسایل مربوط به آن نیز رفع شود . وی از افزایش سطرح همکاری ها با شرکتهای ایران در صورت مساعد بودن جو بین المللی خبر داد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

_____________

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers