در آستانه اعلام قیمت پایه جدید؛ نگاهی به بازار معاملات پلیمرها در هفته ای که گذشت

در آستانه اعلام قیمت پایه جدید؛ نگاهی به بازار معاملات پلیمرها در هفته ای که گذشت

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

حجم معاملات محصولات پلیمری هفته گذشته به رقم ۴۴ هزار و ۴۸۹ تن رسید.

به گزارش صنایع پلاستیک به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران، عرضه محصولات ۵۶ هزار و ۷۰۹ تن و تقاضای آن هم بالغ بر ۸۱ هزار و ۱۰۳ تن رقم خورد.

به این ترتیب در گروه محصولات پلیمری در هفته گذشته ۷۸ درصد از محصولات عرضه شده توسط کارگزاران خریداری شد، همچنین ۲۹ گرید از ۷۵ گرید عرضه شده با رقابت قیمتی به فروش رسیدند.

پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری در هفته گذشته معاملاتی پر رونق را داشتند، به طوری که دو گرید از ۵ گرید عرضه شده با رقابت قیمتی به فروش رسیدند. کاهش حجم عرضه یکی از دلایل توجه بازار به این کالاها بود.

در گروه پلی اتیلن های سبک فیلم مانند هفته های گذشته تعادل برقرار بود، به طوری که گرید ۰۰۷۵ بندرامام با قیمت پایه معامله شد. به گفته کارشناسان بازار، دلیل اصلی این موضوع متنوع بودن عرضه های این گروه است.

همچنین به گفته کارگزاران در گروه پلی اتیلن های سنگین اکستروژن، حجم عرضه ها در سطح مطلوبی بوده و همه عرضه ها به صورت تحویل فوری بود و پتروشیمی شازند باز هم اقدام به عرضه گرید P۱۰۰ کرده بوداز این رو شاهد کاهش رقابت های قیمتی بودیم، به طوری که کالای امیرکبیر هم با ۳ درصد کاهش در رقابت قیمتی به فروش رسید.

گروه پلی اتیلن های سنگین فیلم هم در هفته گذشته ثبات داشتند و با قیمت پایه معامله شدند البته عرضه های این گروه کالایی نسبت به هفته ماقبل افزایش یافته بود، در مجموع برای ۴.۰۷۰ تن عرضه این گروه تقاضایی ۱۰۲۳ تنی وجود داشت و کالا به طور متعادل معامله شد.

معاملات پلی استایرن ها هم متعادل بود، به طوری که به جز گرید مقاوم ۷۲۴۰ تمامی گریدهای عرضه شده با قیمت پایه معامله شده اند. البته در این هفته پتروشیمی تبریز حجم عرضه های خود را باز هم در مورد گرید های مقاوم و معمولی افزایش داده بود. در کل برای ۲۳۰۰ تن عرضه این گروه تقاضایی معادل ۱۶۵۰ تن وجود داشته و ۱۱۲۰ تن این محصول معامله شده است.

اضافه کردن نظر

هدف و تعهد خبری ما

facebook ic     هدف ما

هدف ماهنامه صنایع پلاستیک

تعهد خبری ما

اول) آگاهی صحیح تر و سریع تر، حق شماست. با ما باشید

دوم) اعتبار خبر و دقت را قربانی سرعت نمی کنیم. مطالب این تارنما پس از تایید از دو منبع موثق و مدیرماهنامه و یا سه منبع موثق انتشار می یابد..

سوم) نظرات شما برای ما قابل احترام و راهنمای ماست. آنها را در زیر اخبار درج کرده و یا برای ما بنویسید و به آدرس زیر بفرستید با ذکر اجازه انتشار یا بدون اجازه انتشار. 

info@pime.ir                        

Web Analytics 

شرکت اطلس ماشین پلیمر: عرضه کننده ماشین های تزریق پلاستیک

_

________

_________

نخستین همایش ظروف یکبار مصرف (کلیک کنید)

____________________

 

 

 The Greates Media Partner of PIM is the Oldest and The Strongest World Publisher of Polymer Industry

Dr. Gupta Verlag

The Dr. Gupta-Verlag. Your center for topics related to polymers